A+ Kontakt
Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Proces rejestracji obywatela Ukrainy - Отримай номер PESEL

22.03.2022
Proces rejestracji obywatela Ukrainy, który przybył do Polski od 24 lutego z terytorium Ukrainy. Zachęcamy do zapoznania się z filmem instruktażowym dotyczącym procesu nadania numeru PESEL, informacji o Profilu Zaufanym oraz aplikacji mObywatel dla obywatela Ukrainy.
 

 
Numer PESEL jest indywidualnie przypisany każdej osobie urodzonej w Polsce, będącej obywatelem Polski lub, w określonych przypadkach, także cudzoziemcom. Można z niego wyczytać datę urodzenia oraz płeć. PESEL jest przydatny do m.in. korzystania z opieki zdrowotnej i szczepień, założenia konta w banku, zapisania dziecka do szkoły, korzystania ze świadczeń pomocowych dla uchodźców. Od 16 marca wnioski o PESEL mogą składać obywatele Ukrainy, ale wyłącznie ci, którzy uciekli ze swojego kraju po rosyjskiej inwazji.

Poniżej znajdują się wnioski o nadanie numeru PESEL do pobrania.


Liczba wyświetleń: 440
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes

Szukaj na stronie

Urząd Gminy
Limanowa
ul. Matki Boskiej Bolesnej 18B
34-600 Limanowa
woj. małopolskie
Tel: 18 33-72-252
Fax: 18 33-71-337
[email protected]
Godziny urzędowania
Poniedziałek-piątek:
7:30 - 15:30