Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Konkurs Artystyczny CUDA-WIANKI Z WYTŁACZANKI w Pasierbcu

22.03.2022
I edycja Szkolnego Konkursu Artystycznego CUDA-WIANKI
Z WYTŁACZANKI  w Szkole Podstawowej w Pasierbcu

- pokonkursowa wystawa prac w Powiatowym Centrum Informacji Turystycznej w Limanowej

Na przełomie lutego i marca 2022 roku w Szkole Podstawowej im. Władysława Reymonta w Pasierbcu miała miejsce I edycja Szkolnego Konkursu Artystycznego pn. CUDA-WIANKI Z WYTŁACZANKI zorganizowanego pod patronatem gazetki szkolnej CO W SZKOLE PISZCZY? Pomysłodawcą i organizatorem przedsięwzięcia była p. Natalia Wątroba – nauczyciel plastyki oraz opiekun szkolnej gazetki. Uroczyste podsumowanie konkursu odbyło się w szkole 15 marca. Nagrodzone i wyróżnione prace konkursowe można podziwiać w Powiatowym Centrum Informacji Turystycznej na limanowskim rynku. Pokonkursowa wystawa prac dostępna będzie dla zwiedzających do końca marca.

Głównym celem konkursu było pobudzenie uczniów do kreatywności i twórczego działania oraz rozwój umiejętności manualnych dzieci i młodzieży. Konkurs miał także na celu ukazanie różnorodnych sposobów wtórnego wykorzystania odpadów, a co za tym idzie wzmocnienie edukacji ekologicznej i rozwijanie postawy odpowiedzialności za środowisko naturalne.

Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu pracy przestrzennej na bazie wytłaczanek po jajkach (do pracy można było wykorzystać wybrane elementy wytłaczanki, całą wytlaczankę lub większą ich ilość; wytlaczankę można dowolnie rozcinać, sklejać itp.). Podczas wykonywania pracy dozwolone było korzystanie z innych materiałów plastycznych i ozdób.

Konkurs skierowany był do wszystkich uczniów szkoły. Przebiegał w dwóch kategoriach wiekowych: kat. I – oddziały przedszkolne i klasy 1-3 oraz kat. II - klasy 4-8. Prace z wytłaczanek podzielone zostały według następujących kategorii uwzględniających efekt końcowy pracy:
I.  Dekoracja, ozdoba, upominek
II. Sztuka użytkowa (wykonanie przedmiotów codziennego użytku)
III. Zwierzęta, stwory, roboty, postacie bajkowe, pojazdy itp.
IV.  Budowle, makiety

Na konkurs wpłynęło kilkadziesiąt prac. Pomysłowość uczestników konkursu oraz dokładność w dopracowaniu detali zadziwiła jury, które po długich obradach przyznało uczestnikom NAGRODY, WYRÓŻNIENIA oraz dyplomy i upominki ZA UDZIAŁ. Wśród nagrodzonych prac znalazły się makiety gospodarstw, lasów i oceanów, roboty, motyle, owoce.  Nie zabrakło wytłaczakowej Elsy oraz pirackiego okrętu o nazwie Czarna Perła. Wśród nagrodzonych prac znalazły się także  torebki damskie, ramki na zdjęcia i lampki nocne. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy kreatywności i pięknych wykonań.

Organizator składa serdeczne podziękowania firmom KULINAR oraz JONIEC za wspieranie twórczości artystycznej dzieci i młodzieży i ufundowanie upominków dla uczestników konkursu. Podziękowania także dla Samorządu Uczniowskiego za ufundowanie nagród i Powiatowego Centrum Informacji Turystycznej za zorganizowanie pokonkursowej wystawy prac.

źr. Szkoła Podstawowa w Pasierbcu


Liczba wyświetleń: 1607
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne