11 Małopolska Brygada Obrony Terytorialnej pomaga uchodźcom

03.03.2022
Wojska Obrony Terytorialnej funkcjonują w podwyższonym stopniu gotowości. Od początku wojny na Ukrainie, żołnierze 11 MBOT są zaangażowani w pomoc uchodźcom. Wraz z innymi służbami i organizacjami spieszą z wsparciem dla każdej rodziny, osoby i dziecka przybywających do Województwa Małopolskiego.

W Krakowie funkcjonują punkty informacyjne Wojewody Małopolskiego wspierane przez małopolskich terytorialsów, gdzie obywatele Ukrainy mogą między innymi uzyskać informację o legalizacji pobytu czy pracy, a także możliwości znalezienia bezpiecznego dachu nad głową. Na terenie całej Małopolski działają także punkty zbiórek najbardziej potrzebnych rzeczy.  Do jednej z takich zbiórek  dołączyli uczniowie patronackiej szkoły mundurowej 11 MBOT z LO w Trzebini. Wolontariusze pomagają zbierać i pakować dary dla Ukraińców.

Kolejny Punkt Zbiorczy powstał na terenie Kopalni Soli „Wieliczka” S.A. wraz z namiotem magazynowym użyczonym przez 11 MBOT, który był postawiony przy wsparciu strażaków z Wieliczki. Magazyn będzie funkcjonował w ramach budowanego w Małopolsce Wojewódzkiego Systemu Koordynacji Pomocy dla Ukrainy.

Małopolscy terytorialsi niosą pomoc dla dzieci i dorosłych w punkcie pomocy Wydziału Spraw Cudzoziemców Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego, gdzie każdy potrzebujący może liczyć na nasze wsparcie.

źr. 11 Małopolska Brygada Obrony Terytorialnej