Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Uczczono pamięć ofiar w 82. rocznicę deportacji na Sybir

11.02.2022
10 lutego br. w kościele parafialnym w Młynnem odbyła się uroczystość 82. Rocznicy deportacji Polaków na Sybir. Celem uczestników tego wydarzenia było oddanie czci ofiarom zsyłki, którymi byli m.in. mieszkańcy gminy Limanowa z miejscowości Młynne, Stara Wieś, Siekierczyna, Kłodne, Męcina, Pisarzowa.
 
W uroczystości wzięli udział: Jan Skrzekut Wójt Gminy Limanowa, Radni Gminy Limanowa Stanisław Sajdak, Daniel Łącki, Adam Ryś, Władysław Lachor, Leszek Twaróg Sołtys wsi Młynne i Radny Gminy Limanowa, Wojciech Włodarczyk Członek Zarządu Powiatu Limanowskiego, Stefan Hutek Radny Powiatu Limanowskiego, Edyta Król Dyrektor Gminnego Zespołu Obsługi Szkół, Bożena Golonka Dyrektor Szkoły Podstawowej w Młynnem, Renata Twaróg Przewodnicząca rady rodziców, Jacenty Musiał Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Starej Wsi, a także przybyli mieszkańcy.
 
Mszę św. w intencji ofiar Sybiru odprawił ks. Stanisław Trela - Rektor kościoła w Młynnem. Po Eucharystii odbył się wykład Doktora Przemysława Stanko, wykładowcy Uniwersytetu Papieskiego w Krakowie, który przybliżył losy Polaków skazanych na te bezwzględne męczarnie.
 
Organizatorami uroczystości był Urząd Gminy Limanowa, Dyrekcja, Grono Pedagogiczne oraz Rada Rodziców Szkoły Podstawowej w Młynnem, Rekror Rzymskokatolicki pw. Św. Maksymiliana Marii Kolbego w Młynnem.


Liczba wyświetleń: 924
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne