Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

#SuperKoderzy - Młodzi Majsterkowicze ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Starej Wsi

17.02.2022
Podsumowanie projektu realizowanego w Szkole Podstawowej Nr 1 w Starej Wsi.
 
Od września 2020 Szkoła Podstawowa nr 1 w Starej Wsi realizowała zajęcia w Programie #SuperKoderzy. Chcielibyśmy zaakcentować, że proces rekrutacji Programu Fundacji Orange przeszliśmy jako jedna ze 140 szkół w Polsce.  Projekt ze względu na zaistniałą sytuację epidemiologiczną został wydłużony do 31.01.2022 r., ponieważ część aktywności nie można było przeprowadzić w trybie pracy zdalnej. Z końcem I okresu bieżącego roku szkolnego zakończyliśmy realizację wymaganych zadań, a Organizator zaakceptował nasze sprawozdanie końcowe.
 
Udział uczniów w #SuperKoderach to nauka podstaw programowania, robotyki i wielka lekcja o tym, że nowe technologie to nie tylko rozrywka i gry, ale możliwość zdobywania kompetencji, które są bardzo przydatne w przyszłości. Program rozwinął wśród uczniów między innymi kreatywność, umiejętność logicznego myślenia i pracy w zespole.
 
Ponadto, kwalifikując się do programu, nasza palcówka otrzymała grant, za który zostały zakupione zestawy – roboty Lofi Robot – Codebox. Beneficjenci programu musieli własnoręcznie złożyć roboty oraz za pomocą dedykowanej aplikacji je zaprogramować. Uczniowie sprawdzili działanie podstawowych bloków kontrolujących działanie sterownika LOFI Brain 2.0. Testowali, w jaki sposób można sterować robotem z poziomu komputera oraz za pomocą połączenia bluetooth – co znacznie ułatwiło im obserwację wykonywanych instrukcji przez robota. Zwieńczeniem pracy uczestników projektu była rozbudowa zestawu poprzez dodanie czujników i samodzielne zaprogramowanie w LOFI Blocks autonomicznie działającego robota. Każde zajęcia stanowiły nowe doświadczenia jakie młodzi majsterkowicze zdobywali. Uczniowie z zaangażowaniem wykonywali zadania, a efekty jakie uzyskiwali sprawiały im bardzo dużo radości i satysfakcji. Mimo, że udział w tej edycji #SuperKoderów dobiegł końca,  nasza przygoda z robotami będzie dalej kontynuowana.
 
Uczestnicy: Klasa Va
Koordynator i opiekun projektu: Kinga Tomaszek


Liczba wyświetleń: 855
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne