Kijom Worci z Pisarzowej zwycięzcami 50. „Góralskiego Karnawału” w Bukowinie

14.02.2022
Zespół Regionalny Kijom Worci ze swoim kolędniczym programem "Z turoniem" zdobyli I miejsce na 50. Jubileuszowym Ogólnopolskim „Góralskim Karnawale” w Bukowinie Tatrzańskiej, który odbył się w dniach 9-12 lutego 2022 r.

Komisja w składzie:
  • dr Artur Czesak – językoznawca
  • mgr Benedykt Kafel – etnograf
  • dr Dorota Majerczyk – etnolog
  • prof. Stanisław Węglarz – antropolog kulturowy
obejrzała i oceniła występy 45 grup kolędniczych z województw małopolskiego, podkarpackiego i śląskiego. Gminę Limanowa reprezentowali także kolędnicy z Zespołu Regionalnego „Spod Kicek” z Mordarki (w autorskim programie „Z niedźwiedziem”), którzy uplasowali się na III miejscu.

Serdecznie gratulujemy zajęcia wysokich miejsc na podium i życzymy podtrzymania szczęśliwej passy sukcesów w kolejnych konkursach.

Zapraszamy do zapoznania się z protokołem Komisji Artystycznej i pełnymi wynikami.

fot. Kijom Worci