Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

V Zjazd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP

31.01.2022
22 stycznia w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Limanowej odbył się V Zjazd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP.

W spotkaniu udział wzięli delegaci i przedstawiciele jednostek OSP i oddziałów gminnych z terenu powiatu limanowskiego oraz zaproszeni goście: Urszula Nowogórska Poseł na Sejm RP, Edward Siarka Poseł na Sejm RP jednocześnie Prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Małopolsce, Grzegorz Biedroń Radny Sejmiku Województwa Małopolskiego oraz Wójtowie Jan Skrzekut Wójt Gminy Limanowa, Adam Sołtys Wójt Gminy Słopnice oraz Paweł Ptaszek Wójt Gminy Tymbark. Powiat Limanowski reprezentował Starosta Limanowski Mieczysław Uryga oraz Józef Pietrzak Przewodniczący Rady Powiatu Limanowskiego.

Ważnym punktem spotkania było uhonorowanie zasłużonych działaczy OSP oraz wręczenie odznaczeń. Szczególne wyróżnienie od władz Zarządu za całokształt działalności na rzecz pożarnictwa otrzymali druhowie Kazimierz Czyrnek oraz Bronisław Kunicki. Złoty Znak Związku OSP RP otrzymał druh Władysław Michura. Medal Honorowy im. Bolesława Chomicza otrzymał Stanisław Antosz i Jan Śliwa. Srebrnym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa otrzymali Poseł na Sejm RP Urszula Nowogórska, Starosta Limanowski Mieczysław Uryga oraz Dyrektor Wydział Bezpieczeństwa, Zarządzania Kryzysowego i Spraw Obywatelskich Starostwa Powiatowego w Limanowej Zygmunt Biedroński. Złoty Krzyż Orderu Św Floriana otrzymał druh Marcin Kulig, a Srebrny Krzyż otrzymał Radny Sejmiku Województwa Małopolskiego Grzegorz Biedroń, mł. bryg. Wojciech Frączek oraz bryg. Tomasz Pawlik.

Podczas zjazdu wybrane zostały nowe władze statutowe Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Limanowej. Prezesem Zarządu na kolejną kadencję został wybrany druh Grzegorz Janczy. Na funkcję Wiceprezesów zostali wybrani druhowie Stanisław Gontarski, Bronisław Smoleń oraz Bolesław Żaba. Członkami Prezydium zostali Poseł na Sejm RP Urszula Nowogórska, Starosta Limanowski Mieczysław Uryga, Komendant Powiatowy PSP mł. bryg. Wojciech Frączek, Wójt Gminy Słopnice Adam Sołtys oraz druh Robert Cieślak. Członkami Zarządu zostali druhowie Krzysztof Hybel, Krzysztof Joniec, Wojciech Kowalski, Janusz Koza, Bartosz Piątkowski, Marek Szczypka oraz Tadeusz Witecki. Przewodniczącym Komisji Rewizyjnej został Przewodniczący Rady Powiatu Limanowskiego jednocześnie Prezes OSP Łukowica Józef Pietrzak.

źr. Powiat Limanowski


Liczba wyświetleń: 1165
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne