Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Szoruj na badania i żyj! Program profilaktyki raka szyjki macicy dla kobiet z Małopolski

13.01.2022
Rak szyjki macicy jest jednym z nowotworów ginekologicznych, które w Europie rozpoznaje się najczęściej. Na szczęście jest to też nowotwór, który można łatwo rozpoznać we wczesnym stadium i skutecznie leczyć. Zdiagnozowany dopiero w fazie zaawansowanej wiąże się z wysoką śmiertelnością i skomplikowanym leczeniem, obejmującym min. chemioterapię i rozległe operacje. W Polsce niestety o wiele częściej niż w innych krajach europejskich kobiety umierają z powodu raka szyjki macicy, czemu można by zapobiec wykonując regularnie cytologię i badanie ginekologiczne.

W 2020 roku w Polsce raka szyjki macicy wykryto u prawie 4000 tysięcy kobiet, a ponad połowa z nich umiera. Razem możemy zmienić te statystyki!

Projekt skierowany jest do kobiet, które są w wieku od 25 do 59 lat i które:
  • na podstawie SIMP w ciągu ostatnich 3 lat nie wykonywały badania cytologicznego, albo;
  • są obciążone czynnikami ryzyka (zakażone wirusem HIV, przyjmujące leki immunosupresyjne, zakażone HPV i które nie miały wykonanej cytologii w ciągu ostatnich 12 miesięcy, albo;
  • były leczone z powodu nowotworu złośliwego szyjki macicy, po zakończeniu kontroli onkologicznej (na podstawie decyzji lekarza prowadzącego leczenie onkologiczne), oraz;
  • mieszkają lub wykonujące pracę lub uczą się na obszarze województwa Małopolskiego.

W ramach wsparcia projektowego przewidziano zwrot kosztów dojazdu uczestniczki na badanie cytologiczne do Krakowa, jak również zwrot kosztów opieki nad osobą zależną dla osób, które z tego powodu nie mogą zgłosić się na badanie.

Więcej informacji na stronie: https://medistica.com.pl/ginekologia-plodnosc/rsm/

Zgłoś się na darmową cytologię już dziś!

Zadzwoń pod numer +48 604 749 754 i zarejestruj się na cytologię.

Przypomnij o badaniu swojej mamie, siostrze, przyjaciółce!Istnieje wiele szczotek, które pomagają nam w życiu.
Istnieje też jedna, która może to życie uratować.
Spraw, by szczoteczka do cytologii stała się tą najważniejszą.
Szoruj na badania i żyj!


W ramach wsparcia projektowego przewidziane są również wydarzenia edukacyjne ze specjalistami z dziedziny ginekologii, organizowane w 16 gminach Małopolski – szczegółowy harmonogram będzie publikowany na bieżąco na stronie internetowej: https://medistica.com.pl/ginekologia-plodnosc/rsm/LIDER PROJEKTU: OSTEOMED S.C. MIROSŁAW SZLACHCIC, EWA SZLACHCIC

PARTNER PROJEKTU: SZPITAL UNIWERSYTECKI W KRAKOWIE

Projekt pod nazwą „Realizacja Programu Zdrowotnego profilaktyki nowotworowej w kierunku wykrywania raka szyjki macicy” nr RPMP.08.06.02-12-0320/20 jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Regionalnego Programu Województwa Małopolskiego w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.


Liczba wyświetleń: 1200
1

Galeria

Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne