Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Gmina Limanowa w statystykach za 2021 r.

18.01.2022
Na dzień 31.12.2021 r. liczba mieszkańców zameldowanych pod adresem stałym w Gminie Limanowa wynosiła 26 064. oznacza to, że przybyło w gminie Limanowa ponad 60 zameldowanych mieszkańców w stosunku do ubiegłego roku.W 2021 roku urodziło się 350 mieszkańców gminy, w tym 177 dziewczynek i 173 chłopców. Najwięcej dzieci przybyło w rodzinach w Starej Wsi (55). Najmniej urodzeń zarejestrowano w miejscowości Bałażówka (1).

Pozytywną wiadomością dla kondycji demograficznej gminy Limanowa jest fakt, iż współczynnik dynamiki demograficznej wynosi aż 1,42 (ponad 100 mieszkańców gminy przyszło na świat w stosunku do liczby zgonów).  

Liczbę zameldowanych mieszkańców, urodzenia oraz zgony na poszczególne miejscowości przedstawiają poniższe tabele.
 

 

 


W roku 2021 zostało zawartych 218 małżeństw.

Najpopularniejszymi imionami wśród chłopców były: Mikołaj, Jan i Antoni
w przypadku dziewczynek: Zuzanna, Alicja, Hanna, Maja.

Do najrzadszych imion, które były nadawane dzieciom należały: Oriana, Leo, Liwia, Mateo, Greta, Joshua, Ayla.


Liczba wyświetleń: 4580
4

Galeria

Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne