Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

26. Gminny Przegląd Grup Kolędniczych rozstrzygnięty

17.01.2022
 
12 stycznia 2022 dokonano oceny prezentacji grup kolędniczych nadesłanych na 26. Przegląd Grup Kolędniczych z terenu Gminy Limanowa. Nagrania z programami kolędniczym na Przegląd on- line przysłało sześć grup - trzy grupy dziecięce oraz trzzy grupy dorosłe.

 Komisja Artystyczna 26.Przeglądu Grup Kolędniczych z terenu Gminy Limanowa - edycja on line w składzie:
 - Magdalena Kroh -etnograf
-Benedykt Kafel - etnograf
- Aleksander Smaga - Główny specjalista ds. muzyki w MCK "Sokół" w Nowym Sączupo obejrzeniu i gruntownej ocenie 6 grup kolędniczych ( 3 dziecięcych i 3 dorosłych) postanowiła przyznać następujące nagrody i miejsca :

w kat. grup dziecięcych:
I miejsce  i nagrodę pieniężną w kwocie 600,00 zł - Grupie Kolędniczej  z Szopką ze Szkoły Podstawowej nr 2 w  Męcinie  (opiekun Jadwiga Kuczaj)
II  miejsce i nagrodę pieniężną w kwocie 500,00 zł - Grupie Kolędniczej  z GWIAZDĄ ze Szkoły Podstawowej nr 2 w  Siekierczynie  (opiekun Monika Płachta , Wioleta Setlak-Wojtas)
III miejsce i nagrodę pieniężną w kwocie 400,00 zł – Grupie Kolędniczej  " SCODROKI" ze Szkoły Podstawowej nr 1 w  Męcinie  (opiekun Władysław Michura)


w kat. grup dorosłych:
dwa równorzędne I miejsca i nagrody w wysokości po 1.100,00 złotych każda -

- Grupie Kolędniczej " Z Niedźwiedziem" z Zespołu Regionalnego "Spod Kicek" z Mordarki (kierownik zespołu Józef Tokarczyk)
- Grupie Kolędniczej z "Z Turoniem" z Zespołu Regionalnego "Kijom Worci" z Pisarzowej   (kierownik zespołu Małgorzata Raczek, choreograf i autor programu Jadwiga Kuczaj)
II miejsce i nagrodę pieniężną  w kwocie 900,00 zł

- Grupie Kolędniczej " Z Turoniem" z Zespołu Regionalnego "Starowiejski Hyr" ze Starej Wsi (kierownik zespołu Agnieszka Pławecka)
 

 
Ponadto Komisja postanowiła rekomendować na konkurs wyższego szczebla następujące grupy:  Grupę Kolędniczą z Szopką ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Męcinie, Grupę Kolędniczą z Gwiazdą ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Siekierczynie,  Grupę Kolędniczą z Zespołu Regionalnego "Spod Kicek" z Mordarki  oraz Grupę Kolędniczą z Zespołu Regionalnego "Kijom Worci" z Pisarzowej.
Komisja wyraziła radość, że mimo trudnych warunków związanych z pandemią, zorganizowany został niniejszy przegląd , a przedstawienia kolędnicze wszystkich grup były na wysokim poziomie merytorycznym i artystycznym.

Ponadto złożyła podziękowania instruktorom i uczestnikom za udział w konkursie a organizatorom za sprawne przeprowadzenie konkursu on-line.
Podziękowania za rzetelną i profesjonalną ocenę występów kolędniczych skierował do członków Komisji Artystycznej Wójt Gminy Limanowa Jan Skrzekut.
Uczestniczącym w Przeglądzie grupom kolędniczym dziękujemy za kultywowanie tradycji związanych z Świętami Bożego Narodzenia i głęboko wierzymy, że rekomendacja komisji na udział grup w konkursach wyższego szczebla przyczyni się do nominowania naszych grup na konkury rejonowe.  


Liczba wyświetleń: 1610
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne