Uroczyste przekazanie sprzętu ratowniczego gminnym strażom

10.12.2021
10 grudnia br. w Wysokiem miało miejsce uroczyste przekazanie nowego sprzętu do zapewnienia gotowości bojowej 5 jednostkom OSP z gminy Limanowa oraz zmodernizowanego budynku remizy OSP w Wysokiem. Nowe urządzenia służące ratowaniu życia i mienia otrzymali strażacy ochotnicy z OSP Kisielówka, OSP Pisarzowa, OSP Rupniów, OSP Stara Wieś i OSP Wysokie.

Łączna kwota zadania to 81 858,00, z czego 45.000,00 zł stanowi dofinansowanie pozyskane z budżetu Województwa Małopolskiego w ramach otrzymanej dotacji celowej.
- modernizacja budynku remizy OSP Wysokie wynosi 32 030,00 zł (w tym dotacja 30 000,00 zł)
- zakup sprzętów i umundurowania dla OSP wynosi 49 828,00 zł (w tym dotacja 15 000,00 zł)

Poszczególne jednostki doposażone zostały w następujący sprzęt:
OSP Kisielówka – 1 komplet odzieży ochronnej do działań bojowych (ubranie, buty, hełm), 2 szt. latarek do hełmów bojowych, pilarka ratownicza, zestaw interwencyjny dielektryczny, zestaw prądownicy pianowej wraz z środkiem pianotwórczym.
OSP Pisarzowa – 2 komplet odzieży ochronnej do działań bojowych (ubranie, buty, hełm), 2 szt. latarek do hełmów bojowych, zestaw prądownicy pianowej wraz z środkiem pianotwórczym.
OSP Rupniów - 3 komplety ubrania bojowego, 5 szt. hełmów strażackich.
OSP Stara Wieś – 2 komplet odzieży ochronnej do działań bojowych (ubranie, buty, hełm), 2  szt. latarek do hełmów bojowych, zestaw prądownicy pianowej wraz z środkiem pianotwórczym.
OSP Wysokie –  drabina pożarnicza, 6 szt. latarek do hełmów bojowych, zestaw prądownicy pianowej wraz z środkiem pianotwórczym.

W uroczystym przekazaniu nowego sprzętu strażakom i zmodernizowanego budynku brali udział prezesi i naczelnicy ochotniczych straży pożarnych z terenu gminy Limanowa oraz zaproszeni goście: Poseł na Sejm RP – Wiesław Janczyk, Poseł na Sejm RP - Urszula Nowogórska, I Wicewojewoda Małopolski – Józef Leśniak, Starosta Limanowski - Mieczysław Uryga, Wicewójt Gminy Limanowa – Wojciech Pazdan, Komendant PSP  w Limanowej – Wojciech Frączek, Komendant gminny ZOSP RP – Wojciech Świerczek  radny Gminy Limanowa – Sylwester Hasior i sołtys wsi Wysokie – Władysław Lorek.

Projekt współfinansowany ze środków Województwa Małopolskiego.