Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Nowy sprzęt muzyczny dla Orkiestry Dętej w Nowym Rybiu!

16.12.2021
Stowarzyszenie Dla Męciny zakończyło realizację projektu pt. „Wsparcie instytucjonalne Orkiestry Dętej w Nowym Rybiu”.
 
Projekt o którym mowa został zrealizowany w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych Województwa Małopolskiego w dziedzinie kultury w 2021 roku pn. „Małopolskie Orkiestry Dęte 2021”.
 
W ramach zrealizowanego działania Stowarzyszenie Dla Męciny zakupiło dla Orkiestry Dętej w Nowym Rybiu sprzęt muzyczny w postaci instrumentów takich jak: sakshorn altowy Es – 2 sztuki, werbel marszowy z nosidłem, bęben marszowy z pałką i nosidłem oraz talerze marszowe „14”. Ponadto zostało zorganizowane wydarzenie związane z rozwojem i popularyzacją działalności Orkiestry tj. Mini Koncert, podczas którego oficjalnie Przedstawiciele Stowarzyszenia Dla Męciny w osobach: Iwona Kuzak – Prezes oraz Stanisław Smoleń i Józef Oleksy – Członkowie organizacji, dokonali uroczystego przekazania zakupionego sprzętu muzycznego na ręce Członków Orkiestry Dętej w Nowym Rybiu oraz Przewodniczącego Rady Gminy Limanowa – Stanisława Młyńskiego.
 
Dzięki pozyskanym środkom finansowym do Orkiestry będą mogli dołączyć nowi członkowie, którzy nie byli do tej pory w stanie pozwolić sobie na zakup instrumentów z własnych środków finansowych.
 
Zakupione wyposażenie dla Orkiestry Dętej pozwoli spełnić marzenia nowych członków bez względu na stopień ich zaawansowania. Trzon Orkiestry to młode osoby skore zarówno do zabawy jak i nauki. W celu rozwoju Orkiestry członkowie chętnie służą pomocą nowym osobom, nawet na etapie przyuczania do instrumentu/gry na instrumencie.
 
Zaplanowane do realizacji w ramach niniejszego projektu działania na rzecz Orkiestry Dętej w Nowym Rybiu z pewnością przygotowały świadomych odbiorców i uczestników kultury wśród wszystkich grup wiekowych, a także stworzyły warunki do tworzenia i poznawania kultury oraz rozwijania pasji, talentów i postaw aktywnych poprzez zakup instrumentów muzycznych z przeznaczeniem do wyposażenia i użytkowania przez członków Orkiestry Dętej w Nowym Rybiu.
 
Działania projektowe skierowane były do członków/muzyków Orkiestry Dętej w Nowym Rybiu oraz mieszkańców powiatu limanowskiego.
 
„Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego”

źr. Stowarzyszenie Dla Męciny


Liczba wyświetleń: 948
6

Galeria

Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne