Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Komunikat dla przedsiębiorców

08.12.2021

10 grudnia 2021 r. konta użytkowników ceidg.gov.pl zostaną wyłączone. Zastąpi je Konto Przedsiębiorcy na Biznes.gov.pl, połączone automatycznie z danymi z CEIDG. Zmieni się również sposób elektronicznego składania wniosków oraz wygląd zaświadczeń CEIDG.

W związku ze zmianami w CEIDG i wprowadzeniem nowej wersji formularza informujemy, że wszystkie wnioski CEIDG anonimowe i robocze, niezrealizowane do 10 grudnia 2021, do godz. 17.00, zostaną usunięte. Osoby zgłaszające się do urzędu z numerem wniosku wygenerowanym wg starej wersji formularza, po 13 grudnia 2021 r. nie odnajdą go w systemie. Wnioski anonimowe i robocze, wygenerowane wg nowej wersji formularza i składane w systemie od 13 grudnia 2021 r. będą przetwarzane poprawnie.

Co się zmieni?

1. Sposób obsługi przedsiębiorców w CEIDG,
2. Przeniesienie usług elektronicznych dla przedsiębiorców, tj. usługi założenia działalności gospodarczej, zmiany danych, zawieszenia, wznowienia i zamknięcia działalności gospodarczej ze strony ceidg.gov.pl na serwis biznes.gov.pl,
3. Wprowadzenie nowych wzorów formularzy, instrukcji oraz zaświadczeń:
  • Formularz wniosku CEIDG-1 z instrukcją,
  • Formularze załączników CEIDG (MW, RD, RB, POPR, PN, SC, ZS),
  • Zaświadczenia i wydruki z CEIDG.
 
Usługi dla przedsiębiorców, dotychczas dostępne na stronie ceidg.gov.pl, zostaną całkowicie przeniesione na portal biznes.gov.pl. To oznacza, że nie będzie już możliwe wypełnianie przez przedsiębiorcę np. formularza wniosku CEIDG-1, gdyż zostanie on zastąpiony intuicyjnym kreatorem – usługą online. Usługi założenia jednoosobowej działalności gospodarczej oraz zmiany, zawieszenia, wznowienia i zamknięcia jdg dostępne są bezpośrednio pod adresem: biznes.gov.pl/wniosek-ceidg. Dodatkowo dane przedsiębiorców, złożone wnioski i operacje na wpisie będą dostępne dla firm po zalogowaniu w portalu biznes.gov.pl, w zakładce Konto Przedsiębiorcy. Od początku października br. przedsiębiorcy otrzymali również możliwość założenia adresu do e-Doręczeń w Koncie Przedsiębiorcy, który w przyszłości usprawni wymianę korespondencji z urzędami.


Liczba wyświetleń: 917
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne