Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Gmina Limanowa nie podnosi podatków na 2022 rok

10.12.2021
Podatek od nieruchomości jest podatkiem lokalnym. Wpływy z niego stanowią znaczący dochód dla budżetu gminy. Większość samorządów, w związku z koniecznością urealnienia i zwiększania dochodów bieżących budżetu, decyduje się na podnoszenie podatków lokalnych. Niektóre gminy podnoszą je nawet o kilkanaście procent. W gminie Limanowa zdecydowano jednak o zamrożeniu stawki podatków od nieruchomości i od środków transportu.  Nie wzrosną też opłaty za śmieci.
 
Mimo, że ze szczególną troską dbamy o kondycję finansową naszej gminy, myślimy i o jej mieszkańcach. Dostrzegamy, że żyje się coraz trudniej. Sytuacja w domostwach, w firmach jest coraz gorsza –  wzrastają ceny za prąd, gaz, rosną koszty utrzymania. Chcemy pozostawić stawki podatków lokalnych na dotychczasowym poziomie. To samo dotyczy opłat za wywóz śmieci. To krok w kierunku mieszkańców gminy Limanowa i przedsiębiorców, którzy i tak wystarczająco odczuwają skutki kryzysu gospodarczego – komentuje swoją decyzję wójt Jan Skrzekut.

To już drugi rok, kiedy gmina Limanowa nie zwiększa stawek podatków. Niech stanie się to przykładem dla innych samorządów.


Liczba wyświetleń: 1158
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne