Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

26. Gminny Przegląd Grup Kolędniczych

23.12.2021
Chętne grupy kolędnicze z terenu gminy Limanowa zapraszamy do udziału w 26.Gminnym Przeglądzie Grup Kolędniczych. Z uwagi na stan pandemii Przegląd organizowany w wersji on-line. Zachęcamy do nadsyłania nagrań z występów kolędniczych, w myśl regulaminowych zapisów. Na filmiki z kolędowaniem czekamy do 10 stycznia 2022 roku.
 
Głównym celem konkursu kolędniczego jest kultywowanie tradycji związanych ze Świętami Bożonarodzeniowymi oraz wyłonienie najlepszych grup kolędniczych na dalsze eliminacje - Ogólnopolskie Spotkania Dziecięcych i Młodzieżowych Grup Kolędniczych "Pastuszkowe Kolędowanie" (grupy dziecięce i młodzieżowe) oraz Ogólnopolski Konkurs Grup Kolędniczych w ramach 49. "Góralskiego Karnawału" (Przegląd Kolędniczy na szczeblu powiatu nie jest organizowany).  
 
Grupy biorące udział w Przeglądzie powinny przesłać internetowo nagrania z występu wraz z wypełnioną Kartą zgłoszenia w nieprzekraczalnym terminie - do dnia 10 stycznia 2022 roku.
 
W  celu  oceny  prezentowanych  programów  powołana  zostanie przez  organizatorów  Komisja  Artystyczna, która  dokona  oceny według ustalonych przez siebie kryteriów w  oparciu  o  Regulamin Przeglądu.
 
Grupy  kolędnicze  i  zespoły  winny  prezentować  programy zgodnie  z  tradycją  i  zwyczajem  danego  regionu. Należy zachować  właściwy  strój, rekwizyty, skład  kapeli, gwarę, odpowiedni  repertuar  kolęd  i  pastorałek. Przedstawiany program oraz ewentualne instrumenty towarzyszące śpiewom winny odzwierciedlać tradycje kolędowania w regionie, z którego pochodzi grupa. Szczególnie pożądanym jest – w zależności od widowiska – śpiew starych, ludowych pastorałek.
 
Zapraszamy do kolędowania.


Liczba wyświetleń: 1162
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne