Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Walenty Szubryt odznaczony przez Biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża

22.11.2021
Dei Regno Servire. Tak nazywają się diecezjalne odznaczenia, medale, które w uroczystość Chrystusa Króla biskup tarnowski Andrzej Jeż wręczył 34 diecezjanom.

Walenty Szubryt oraz  33 osoby z całej diecezji odebrały wyróżnienia za służbę Królestwu Bożemu. Tu, na ziemi, pracę w Kościele i dla wspólnoty, ale przez to dla Jezusa i urzeczywistniania jego królestwa w sercach ludzi. Wszyscy z wyróżnionych wykazywani się ponadstandardowym zaangażowaniem w życie parafii. Wśród wyróżnionych są kościelni, szafarze, członkinie róż, rad parafialnych, zespołów synodalnych, i wielu innych.

- Ci, którzy zostają odznaczenia medalem Dei Regno Servire to ci, którzy swoim życiem budują Królestwo Boże tutaj na ziemi. Pragnę serdecznie wam wszystkim podziękować za wasze zaangażowanie, oddanie się sprawie umacniania Królestwa Bożego najpierw w sobie samych, potem w rodzinach, wspólnotach parafialnych i świeckich przestrzeniach życia - mówił biskup Andrzej Jeż w homilii.


Więcej o laureatach medalu Dei Regno Servire w numerze 48. „Gościa Tarnowskiego”.

źr. Gość Tarnowski


Liczba wyświetleń: 1606
6

Galeria

Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne