A+ Kontakt
Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

W hołdzie Niepodległej – uroczystości patriotyczne w Szkole Podstawowej Nr 1 w Starej Wsi

19.11.2021
W trosce o szacunek dla bohaterskiej historii naszego narodu oraz kształtując patriotyczne postawy młodego pokolenia, Szkoła Podstawowa nr 1 w Starej Wsi zorganizowała szereg działań upamiętniających 103. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.
 
Podniosła, ale i radosna atmosfera wyczuwalna była w szkole już od początku listopada, kiedy to z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego uczniowie własnoręcznie wykonywali piękne kotyliony i biało - czerwone flagi, które następnie ozdobiły sale lekcyjne i korytarze.  Każdy mógł także sprawdzić swoją wiedzę o patronach szkoły - Bohaterach Westerplatte, biorąc udział w quizie Kahoot przygotowanym przez jednego z uczniów. Poziom konkursu okazał się bardzo wysoki.
 
Centralnym punktem obchodów była uroczysta akademia. Rozpoczęła się ona od poloneza w wykonaniu uczniów klas ósmych, którzy do tego występu przygotowywali się z zapałem już od kilku tygodni. Następnie ich młodsi koledzy w przejmującej inscenizacji ukazali trudną historię naszego kraju i bohaterską walkę Polaków o odzyskanie niepodległości. Była to niezwykle ważna i wzruszająca lekcja patriotyzmu.
 
Polonez w  wykonaniu uczniów
 
Następnego dnia punktualnie o godzinie 11.11 cała społeczność szkolna przystąpiła do akcji „Szkoła do hymnu”, z dumą i w odświętnych strojach odśpiewując cztery zwrotki Mazurka Dąbrowskiego.
 
Hymn w wykonaniu uczniów
 
W poprzednich latach obchody były poszerzone o wieczornicę, podczas której licznie zgromadzeni starsi i młodsi mieszkańcy wsi wspólnie śpiewali utwory patriotyczne. W tym roku, ze względu na trwającą pandemię, nie można było zorganizować uroczystości w tradycyjnej formie. Chcąc jednak podzielić się radością świętowania, uczniowie poszczególnych klas wraz z wychowawcami przygotowali nagranie występów, które będą mogli obejrzeć ich rodzice i  dziadkowie. Zapewne będą pod wrażeniem zaangażowania i talentu dzieci. Nad całością przedsięwzięcia czuwały Panie: Agnieszka Bieda i Joanna Dutka.  Zapraszamy do obejrzenia efektów ich starań.
 
Pieśni i wiersze wykonane przez uczniów
 
Informacje można pozyskać również na stronie szkoły: https://spstarawies1.edupage.org
 
źr. Szkoła Podstawowa Nr 1 w Starej Wsi


Liczba wyświetleń: 547
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes

Szukaj na stronie

Urząd Gminy
Limanowa
ul. Matki Boskiej Bolesnej 18B
34-600 Limanowa
woj. małopolskie
Tel: 18 33-72-252
Fax: 18 33-71-337
[email protected]
Godziny urzędowania
Poniedziałek-piątek:
7:30 - 15:30