Podpisanie umowy na budowę przejść dla pieszych na gminnych drogach

02.11.2021
29 października br. w Starostwie Powiatowym w Limanowej odbyło się oficjalne podpisanie umów na budowę i przebudowę przejść dla pieszych w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. W podpisaniu umów uczestniczył I Wicewojewoda Małopolski Józef Leśniak oraz przedstawiciele lokalnych samorządowych, Gmina Limanowa reprezentowana była przez Wójta Jana Skrzekuta i Skarbnika Marcina Matrasa.

Gmina Limanowa na zadanie pn. „Budowa przejść dla pieszych w obszarze oddziaływania na skrzyżowaniu w km 0+004 w miejscowości Stara Wieś, Gmina Limanowa” otrzymała 112 454,00 zł co stanowi 80% kosztów kwalifikowanych zadania.

Prace obejmowały będą budowę przejść dla pieszych wraz z doświetleniem na dwóch drogach gminnych tj. Stara Wieś – Zakopane nr 340482K i Stara Wieś – Pożary – Słopnice nr 340480K w obrębie skrzyżowania z drogą powiatową Limanowa – Kamienica 1609K.

Przejścia zostaną doświetlone poprzez montaż 4 lamp LED-owych. W ramach zadania zostanie również wykonane nowe oznakowanie dróg, które znacząco poprawi bezpieczeństwo użytkowników na tym skrzyżowaniu.

Poprawione zostanie również dojście do skrzyżowania na drodze Stara Wieś - Zakopane poprzez położenie nowej nakładki bitumicznej na długości 100 m  i remont poboczy na tym odcinku.

Termin realizacji zadania wyznaczono do końca września 2022 r.

fot. Powiat Limanowski