Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Nowe dowody osobiste

05.11.2021
Począwszy od dnia 8 listopada 2021 r. zaczną obowiązywać tzw. „nowe” dowody osobiste. Polska dostosowuje dowody osobiste do wymogów Unii Europejskiej, w związku z czym wprowadzane zostaną dodatkowe zabezpieczenia dokumentu.

Nowy dowód będzie wyposażony w warstwę elektroniczną z odciskami palców posiadacza w formatach cyfrowych a także jego podpisem. Ponadto standardowo dowód będzie zawierał wizerunek posiadacza a także literowy skrót PL na tle flagi Unii Europejskiej.

W celu wydania dokumentu konieczna stanie się osobista wizyta w urzędzie w celu pobrania od wnioskodawcy odcisków palców. Nie ma możliwości złożenia wniosku o wydanie dowodu drogą elektroniczną. Wyjątkiem jest wniosek składany dla dziecka do 12 roku życia. Od takiego dziecka odciski palców nie będą pobierane i wniosek taki można złożyć elektronicznie.Co istotne dotychczasowych, ważnych dowodów nie trzeba będzie wymieniać – będą obowiązywać do momentu utraty ich ważności.

Więcej informacji na temat nowego dowodu osobistego można uzyskać na stronie gov.pl.

źr.: gov.pl


Liczba wyświetleń: 1207
1

Galeria

Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne