Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Zespół Regionalny „Spod Kicek” odznaczony na VII Kongresie Kultury Regionów

22.10.2021
Dobiegł końca VII Kongres Kultury Regionów, rozpoczęty we wtorek w Małopolskim Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu. Podczas uroczystej gali inauguracyjnej, wręczone zostały Odznaki Honorowe Województwa Małopolskiego – Krzyż Małopolski oraz Medale „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”. Wśród wyróżnionych znaleźli się artyści ludowi z gminy Limanowa.

Honorowymi Odznakami „Zasłużony dla Kultury Polskiej” przyznawanymi przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego odznaczeni zostali artyści z powiatu limanowskiego – członkowie Zespołu Regionalnego „Spod Kicek”; srebrne medale otrzymali: Józef Tokarczyk oraz Wojciech Tokarczyk – Srebrny Medal, a Jadwiga Gacek została wyróżniona Brązowym Medalem. Ponadto, decyzją Zarządu Województwa Małopolskiego, Złotą Odznaką Honorową Województwa Małopolskiego – Krzyż Małopolski został odznaczony Piotr Broda, skrzypek ludowy, jeden z najlepszych instrumentalistów tradycyjnych na Ziemi Limanowskiej, od trzydziestu lat prymista muzyki Zespołu Regionalnego „Spod Kicek” z Mordarki.

Zespół Regionalny „Spod Kicek” z Mordarki został założony w 1990 roku przez Józefa Tokarczyka. W skład zespołu wchodzi obecnie ponad trzydzieści osób, uzdolnionych instrumentalistów, śpiewaków i tancerzy. Jego instruktorami są: Józef Tokarczyk oraz kierownik kapeli, prymista Piotr Broda.

fot. Piotr Droździk MCK Sokół


Liczba wyświetleń: 820
3

Galeria

Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne