Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Umowa na budowę hali sportowej w Męcinie podpisana

08.10.2021
6 października 2021 r. w siedzibie Urzędu Gminy Limanowa odbyło się spotkanie, na którym podpisana została umowa na wykonanie hali sportowej przy Szkole Podstawowej Nr 1 w Męcinie. Podpisy Wójta Gminy Limanowa Jana Skrzekuta i Wykonawcy inwestycji Pana Jana Cabaka zostały złożone w obecności Posła na Sejm RP Wiesława Janczyka, Wicewójta Wojciecha Pazdana, Członka Zarządu Powiatu Limanowskiego Wojciecha Włodarczyka oraz Dyrektora Szkoły Podstawowej Nr 1 w Męcinie Grzegorza Krzaka.
 
Budowa nowoczesnej hali sportowej jest możliwa dzięki otrzymanym 4 mln zł z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Obiekt wyposażony będzie w boisko wielofunkcyjne umożliwiające grę w piłkę halową, siatkówkę, koszykówkę oraz inne dyscypliny sportowe, ponadto znajdzie się w nim niezbędne zaplecze socjalne tj. szatnie, sanitariaty, magazyny sprzętu sportowego oraz pomieszczenie dla nauczycieli.
 
W planie jest również wyposażenie hali w trybuny mieszczące ponad 100 widzów. Tak funkcjonalny obiekt będzie można dodatkowo wykorzystać do organizacji imprez środowiskowych o charakterze rekreacyjnym oraz kulturalnym. Hala dostosowana będzie do potrzeb osób niepełnosprawnych.
 
Wykonawcą inwestycji, wyłonionym w postępowaniu przetargowym, jest Firma Usługowa „EKO-REM-BUD” Jan Cabak z siedzibą w Łabowej.
 
Całkowita wartość hali sportowej wraz z wyposażeniem oszacowana została na 6 400 000,00 zł (przy dofinansowaniu 4 000 000,00 zł z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych). O pozyskanie brakujących środków Gmina Limanowa będzie aplikowała do Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.
 
Okres realizacji zadania został wyznaczony na 28 miesięcy od podpisania umowy.


Liczba wyświetleń: 1246
5

Galeria

Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne