Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Szkoła podstawowa w Mordarce - „Modelowa Szkoła”

11.10.2021
Od maja br. nasza szkoła uczestniczy w projekcie HUMINE – Małopolskim Laboratorium Edukacji Cyfrowej jako tzw. szkoła modelowa.
 
Jesteśmy jedną z 22 szkół podstawowych i liceów ogólnokształcących Małopolski, które realizują projekt wspólnie ze Stowarzyszeniem „Miasta w Internecie” https://mwi.pl/.
 
HUMINE https://humine.pl to projekt, który powstał dzięki decyzjom Zarządu Województwa Małopolskiego w ramach tzw. Pakietu Edukacyjnego – Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej. Jest odpowiedzią na potrzeby transformacji cyfrowej związanej z pandemią COVID – 19, ale ma też większe ambicje: stworzenia regionalnego modelu modernizacyjnej transformacji szkół i dostosowania ich do wyzwań 3 dekady XXI wieku.
 
W latach szkolnych 2021/2022 i 2022/2023 przeprowadzamy pod okiem ekspertów modernizacyjne zmiany, które dotyczą tak codziennej dydaktyki, jak i organizacji szkoły i jej infrastruktury cyfrowej. W jego trakcie nauczyciele nabywają  nowe kompetencje metodyczne i cyfrowe oraz realizują mini-projekty z wykorzystaniem nowoczesnych pomocy dydaktycznych, m.in.: drukarki 3D, robotów  i Wirtualnej Rzeczywistości. Zakup cyfrowych urządzeń i pomocy dydaktycznych w kwocie 90 tysięcy złotych jest możliwy dzięki wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego. Uczniowie naszej szkoły już mają okazję w ramach lekcji współtworzyć atrakcyjne projekty edukacyjne,  zdobywają nowe kompetencje tzw. miękkie, np. pracy w grupie, rozwiązywania problemów, czy krytycznej analizy treści publikowanych w Internecie, a także będą mieć okazję  poznania przedsiębiorstw Przemysłu 4.0.
 
Grono Pedagogiczne bierze udział w licznych ciekawych webinariach, dzięki którym doskonali swoje umiejętności zastosowania metod aktywnych na lekcji, m.in. metody STEAM, odwróconej klasy oraz zastosowania TIK.
 
W szkole został opracowany szkolny plan transformacji, który zawiera m.in. nagranie krótkiego filmu promującego szkołę. Poniżej zamieszczamy ten filmik i serdecznie zachęcamy do jego obejrzenia.
 

 
źr. Szkoła Podstawowa w Mordarce


Liczba wyświetleń: 1029
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne