Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Ślubowanie pierwszoklasistów w Szkole Podstawowej Nr 2 w Siekierczynie

29.10.2021
14 października 2021 r. w Dzień Edukacji Narodowej odbyło się w naszej szkole ślubowanie uczniów klasy pierwszej. Uroczystość tak ważną w  życiu każdego pierwszoklasisty, ich rodziców oraz całej społeczności szkolnej uświetnili swoją obecnością Wójt Gminy Limanowa Pan Jan Skrzekut, Dyrektor Gminnego Zespołu Obsługi Szkół w Limanowej Pani Edyta Król, Ks. Proboszcz Kazimierz Matusik, Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Agnieszka Król.
 
Wszystkich zebranych w pięknie przystrojonej sali powitała Dyrektor Szkoły Pani Józefa Setlak. Zanim uczniowie klasy pierwszej zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej musieli przedstawić to, czego już się w szkole nauczyli. Gotowi, odświętnie ubrani i bardzo przejęci przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności. Z przejęciem recytowali wiersze i śpiewali piosenki. Po zakończonej prezentacji nastąpiło ślubowanie pierwszoklasistów, które wzbudziło wiele emocji. W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym uczniowie klasy pierwszej ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swoim zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom, pomagać każdemu potrzebującemu pomocy.

Również rodzice pierwszoklasistów ślubowali, że będą swoje dziecko kochać i wspierać, cenić w nim to, co najlepsze, słuchać uważnie, cieszyć się jego dzieciństwem i pamiętać, że dziecko jest wspaniałym darem.

Po złożeniu ślubowania odbyło się pasowanie na ucznia Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Zygmunta Krasińskiego w Siekierczynie, którego dokonali Wójt Gminy Limanowa i Pani Dyrektor szkoły. Każdy pierwszoklasista odebrał legitymację szkolną. Tym samym pierwszaki zostały włączone do społeczności uczniowskiej.

Pan Wójt i Pani Dyrektor skierowali do uczniów i ich rodziców wiele ciepłych słów składając wszystkim najserdeczniejsze życzenia. Dzieci otrzymały wiele podarunków od Przedstawicieli Gminy Limanowa, Rodziców, Rady Rodziców, Dyrektora i Wychowawcy klasy.
 
Na zakończenie uroczystości  wszyscy udali się przed budynek szkoły, aby dokonać symbolicznego gestu pomocy potrzebującym i niepełnosprawnym, wrzucając zgromadzone nakrętki do ustawionego „SERCA”. Uwieńczeniem uroczystości była wspólna fotografia i słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.
 
Gratulujemy wszystkim pierwszoklasistom życząc im wielu sukcesów, samych piątek, szóstek oraz wielu  przyjaciół wkoło.

Autor: Monika Płachta


Liczba wyświetleń: 871
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne