Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Ślubowanie pierwszoklasistów w Szkole Podstawowej Nr 2 w Męcinie

28.10.2021
21 października 2021 roku w naszej szkole miała miejsce wspaniała uroczystość - ślubowanie i pasowanie na ucznia. Tę niezwykłą chwilę przeżywały z pierwszakami osoby, które swoją obecnością dodały tej uroczystości blasku i powagi: Wójt Gminy Limanowa  – mgr Jan Skrzekut, Dyrektor Gminnego Zespołu Szkół – Pani mgr Edyta Król, Proboszcz parafii Męcina - ks. Witold Machalski, Dyrektor Szkoły – mgr Bogdan Woźniak, ks. katecheta Michał Duch, a także rodzice uczniów, nauczyciele oraz  koledzy i koleżanki z klasy II.

Uczniowie klasy pierwszej udowodnili, że „nie są już maluchami”, prezentując ciekawy i zabawny program artystyczny, ubarwiony wesołymi piosenkami. Zostali za to nagrodzeni brawami, a od rodziców, uczniów klasy II i zaproszonych gości otrzymali prezenty.

Po odczytaniu tekstu ślubowania i złożeniu przyrzeczenia, dyrektor szkoły dokonał uroczystego pasowania. Potwierdzeniem przyjęcia do społeczności szkolnej są medale wręczone przez pana Wójta oraz legitymacje i pamiątkowe dyplomy. Ważnym momentem tej uroczystości było poświęcenie przez ks. Proboszcza plecaków, podręczników i przyborów szkolnych.

Od tej chwili pierwszoklasistów można oficjalnie wpisać w poczet uczniów naszej szkoły. Liczymy na to, że dotrzymają swoich zobowiązań i będą dbać o dobre imię klasy i szkoły. Starsi koledzy, w imieniu których do pierwszaków zwróciły się uczennice z kl. VII, będą ich wspierać, służyć radą i pomocą, aby szkolna rzeczywistość nie była dla nich szara i smutna, lecz barwna i wesoła.

źr. Szkoła Podstawowa Nr 2 w Męcinie


Liczba wyświetleń: 1107
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne