Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Podkarpacie zdobyte – rewelacyjne zakończenie sezonu w wykonaniu Patrii Młynne!

27.10.2021
W ostatnią sobotę 23 października ponad 20-osobowa reprezentacja klubu Patria Młynne udała się na ostatnią odsłonę tegorocznego sezonu w biegu na orientację. Były to Mistrzostwa Podkarpacia w biegu klasycznym, które odbyły się w Sieniawie (woj. podkarpackie).

Krótką mówiąc zawodnicy Patrii dostosowali się swoim poziomem do przepięknych jesiennych klimatów i w blasku słońca zdobyli aż 10 medali.

Zwycięstwa w swoich kategoriach odnieśli: Antoni Bałaziński, Julita Mordarska, Magdalena Fitrzyk i Oskar Mordarski – cała czwórka znajduje się w kadrze wojewódzkiej młodzików.
Srebrne medale wywalczyli: Dawid Kurnyta, Dominik Sułkowski i Weronika Wrzyszcz.
Brązowe medale przypadły dla: Michała Sajdaka, Martyny Zelek i Witolda Sochackiego.


Mówiąc krótko wspaniały akcent na zakończenie sezonu. Wyniki przerosły nasze oczekiwania. Medale Mistrzostw Polski, Klubowych Mistrzostw Polski, podczas międzynarodowych zawodów, Mistrzostw Młodzików, a skończywszy na zawodach wojewódzkich. Cieszy bardzo także spora grupa młodych zawodników, wśród których już widać kilku, którzy za rok, a może dwa sięgać będą po najwyższe laury.

Podsumowując dziękujemy także naszym sponsorom dzięki którym jesteśmy bardzo, ale to bardzo zadowoleni z zakończonego sezonu: Gmina Limanowa, Indeco-Piotr Wilczek, Midrew – Paweł Michura, Elfach – Marek Golonka, Muniak – P. Ślazyk. 

Zarząd Polskiego Związku Orientacji Sportowej przyznał na posiedzeniu 12 października 2021r. złote, srebrne i brązowe odznaki PZOS. Uhonorowane zostały osoby, które w ostatnim trudnym czasie pandemii propagowały orientację sportową w lokalnych środowiskach. W uznaniu zasług trener klubu Patria Młynne – Witold Sochacki  otrzymał  srebrną odznakę Polskiego Związku Orientacji Sportowej.

Autor: Witold Sochacki


Liczba wyświetleń: 671
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne