Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Pasowanie na ucznia w Szkole Podstawowej w Pasierbcu

08.10.2021
Ślubujemy, że nie zawiedziemy!
 
5 października 2021 roku w Szkole Podstawowej w Pasierbcu miało miejsce ślubowanie uczniów klasy I. Uroczystość ta, ze względu na pandemię, odbyła się w wąskim gronie. Na akademię przybył Dyrektor Szkoły – Zbigniew Król,  Ks. Proboszcz – Bogdan Stelmach, Ks. Katecheta - Andrzej Kmiecik oraz przedstawiciele Rady Rodziców. Otuchy w tym dniu dodawała także dzieciom obecność ukochanych Rodziców.

Z okazji pasowania pierwszoklasiści pod kierunkiem wychowawcy klasy Pani Natalii Wątroby, przygotowali bogaty program artystyczny. Występ uczniów rozpoczął się uroczystym tańcem – polonezem. Następnie uczniowie prezentowali to, czego się w szkole już nauczyli: śpiewali piosenki, recytowali wiersze, udzielali odpowiedzi na szereg bardzo ważnych pytań, przypomnieli także zasady bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię.

Po części artystycznej, w niezwykle podniosłej atmosferze, pierwszoklasiści ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość  rodzicom i nauczycielom. Po złożonym ślubowaniu Dyrektor Zbigniew Król dokonał symbolicznego pasowania na ucznia. Uczniowie  uroczyście złożyli odcisk palca na Akcie Ślubowania i otrzymali swój pierwszy dokument – legitymację szkolną.

Dzieci otrzymały także pamiątkowe birety i dyplomy ufundowane przez rodziców. Następnie głos zabrał Pan Dyrektor, który życzył pierwszoklasistom wielu sukcesów w karierze szkolnej, a następnie przekazał podarunki od Wójta Gminy – Jana Skrzekuta.  Na zakończenie przedstawiciele klasy II i III złożyli młodszym kolegom życzenia i wręczyli pamiątkowe upominki. Także opiekun SKO wręczył dzieciom gadżety ufundowane przez Bank Spółdzielczy w Limanowej. 

Po wykonaniu pamiątkowych zdjęć dzieci oraz zaproszeni goście udali się na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Ten dzień z pewnością na długo pozostanie w pamięci najmłodszych uczniów naszej szkoły.

źr. Szkoła Podstawowa w Pasierbcu

Liczba wyświetleń: 1529
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne