Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Kampania promująca profilaktykę raka piersi

22.10.2021
Październik to miesiąc profilaktyki raka piersi, który jest najczęściej rozpoznawanym nowotworem wśród kobiet zarówno w Polsce, jak i na świecie.

Rokowanie i wyniki leczenia zależą od stopnia jego zaawansowania, dlatego tak ważna jest profilaktyka – regularne samobadanie piersi, badania USG i mammograficzne, które pozwalają wykryć nawet najmniejsze zmiany. Już od dwudziestego roku życia każda z Pań powinna regularnie badać piersi, a raz w roku takie badanie powinno być wykonane przez lekarza.

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Krakowie włączając się w działania na rzecz walki z rakiem piersi zainicjowała kampanię „Ja już, a Ty?” (#jajuzaty?), która ma na celu zmotywowanie kobiet do regularnego badania piersi.
Zachęcamy wszystkie kobiety do zbadania swoich piersi, a następnie zamieszczenie na swoich kontach w mediach społecznościowych kartki opatrzonej hashtagiem #jajuzaty? z tym samym hashtagiem w opisie zdjęcia.

Samobadanie piersi to tylko kilka minut w miesiącu, a może uratować życie!
Niech to będzie pierwszy krok do ich regularnego badania.

Badaj się i przypominaj o badaniach kobietom, które są Ci bliskie. Poinformuj o naszej kampanii babcię, mamę, siostrę, ciocię, przyjaciółkę. Niech ten przekaz dotrze do jak największej liczby kobiet, choroba nie poczeka - zacznij działać już dziś!!!

Badajmy się regularnie!
#jajuzaty?
 
źr. Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Limanowej


Liczba wyświetleń: 730
5

Galeria

Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne