Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Jesienne zmagania „Patrii Młynne” z mapą i kompasem

20.10.2021
19.09.2021 r. w okolicach Wieliczki odbyły się kolejne zawody orientacji sportowej – „Puchar Prezesa Małopolskiego Związku Orientacji Sportowej” i oczywiście nie mogło zabraknąć zawodników „Patrii”.

Wyniki świetne, a te najlepsze pozycje zdobyli:
1m. – Julita Mordarska (K10), 1m. – Krystian Król (KM10N), 2m. Ola Kurnyta (KM10N), 2m. Bartek Zelek (M10), 3m. Filip Zelek (M12), 2m. – Antoni Bałaziński (M14), 3m. – Oskar Mordarski (M14), 1m – Dawid Kurnyta (M12-14B), 2m – Król Maksymilian (M12-14B).

 
W dniach 02-03.10.2021 r. zawodnicy UKS "Patria" Młynne brali udział w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w biegu na orientację, które odbyły się w Zabierzowie i w Muzeum Lotnictwa w Krakowie. W gronie zawodników z województw: śląskiego, podkarpackiego i małopolskiego znalazło się także 23 zawodników klubu z Młynnego. Spisali się znakomicie zdobywając wiele czołowych miejsc.
 
W kat. M14 Antoni Bałaziński zdobywa srebrny medal w sprincie, a wraz z Magdaleną Fitrzyk i Oskarem Mordarskim wywalcza także srebro w emocjonującym biegu sztafetowym.
 
W biegu klasycznym w Zabierzowie Krystian Król - 2 miejsce, a w sprincie w Krakowie zdobywa "złoto"! Tuż za podium uplasowała się Hania Wiktor, która wywalczyła 4 miejsce (do "brązu zabrakło jej 1 sekundy).Bieg klasyczny wygrywa także Dawid Kurnyta, który biegał w kategorii M12.

Brawa dla debiutantów, którymi był kwartet z I klasy. Wojciech Sowa i Wanda Piszczek zdobywają 6 miejsca. Świetnie na zawodach spisywał się także Dominik Sułkowski, który zajął 4 i 5 miejsce. Sztafeta w składzie Martyna Zelek, Dawid Kurnyta i Maksymilian Król wywalcza wysokie 6 miejsce. Wynik punktowy klubu będzie na pewno wyższy niż ten sprzed roku – tak krótko podsumował poczynania orientalistów z Patrii ich trener Witold Sochacki. Cieszy także kolejna nowa grupa młodych zawodników, którzy poznają z wielką cierpliwością tajniki orientacji. Na puchary i medale przyjdzie na pewno czas.  Zawodników do zawodów przygotowywał trener Witold Sochacki oraz asystenci : Edyta Mordarska, Miłosz Król, Agnieszka Dunikowska.

Dziękujemy też sponsorom naszego klubu - Gminie Limanowa, Firmom : "Midrew", "Elfach" , "Indeco" i "Muniak" za pomoc finansową podczas jesiennych wyjazdów.

Antoni Bałaziński w ostatnią sobotę brał udział w Biegu Memoriałowym im. Bogdana Włosika, który odbył się w Krakowie i ku naszej radości zajął najniższy stopień podium.

Już w najbliższą sobotę 23.10.2021 r. ostatni akcent tegorocznego sezonu – Mistrzostwa Podkarpacia, które odbędą się w okolicach Przeworska.

9.11.2021 r. Patria Młynne wraz ze Szkołą Podstawową w Młynnem już po raz 23 zorganizują Bieg Niepodległości. W tym roku w związku z pandemią Zarząd Klubu podjął decyzję iż tegoroczne biegi będą wyłącznie dla uczniów SP Młynne.

Wyrażamy nadzieję, że już w przyszłym roku rywalizacja sportowa z okazji Święta Niepodległości odbędzie się w dotychczasowej formule.

Autor: Witold Sochacki


Liczba wyświetleń: 1117
5

Galeria

Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne