Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

IKO Nakamura Polish Open 2021

07.10.2021
Dnia 2 października 2021 roku w Limanowej odbył się I Otwarty Puchar Polski Karate Kyokushin – IKO Nakamura Polish Open 2021.
 
Bardzo długo przygotowywaliśmy się do tego wydarzenia, które z powodu pandemii dopiero za trzecim podejściem udało nam się zrealizować, ale jak to mówią, „do trzech razy sztuka” i ta sztuka udała nam się właśnie na jesień 2021 roku. Wydarzenie w sercu powiatu limanowskiego zgromadziło 282 zawodników z 29 ośrodków sportowych z całej Polski. Turniej miał charakter otwarty dlatego zawodnicy reprezentowali kluby, które zrzeszone są organizacjach takich jak: IKO Nakamura, World Karate Budokai, ShinKyokushin, KyokushinRyu, SoKyokushin, Oyama Karate.
 
Puchar odbył się pod patronatem Polskiego Związku Karate Kontaktowego. Honorowy patronat nad pucharem objęli: Poseł na Sejm RP Wiesław Janczyk, Starosta Limanowski Mieczysław Uryga, Burmistrz Miasta Limanowa Władysław Bieda oraz Wójt Gminy Limanowa Jan Skrzekut. Sędzią technicznym Pucharu był shihan Krzysztof Borowiec 6 dan, Branch Chief SoKyokushin, członek zarządu PZKK, funkcję sędziego technicznego pełnił: shihan Sławomir Dubiel 5 dan, Branch Chief WKB.
 
Puchar Polski IKO Nakamura Polish Open zaszczycili nas swoją obecnością: Poseł Wiesław Janczyk, Przewodnicząca Rady Miasta Limanowa Jolanta Juszkiewicz, radni miasta Limanowa: Leszek Woźniak oraz Janusz Kądziołka; radny gminy Limanowa: Daniel Łącki, Wójt Gminy Limanowa: Jan Skrzekut, a także dyrektor ZS nr 1 w Limanowej Joanna Rudek oraz dyrektor ZSP nr 1 w Limanowej Kazimiera Zięba.


 
W trakcie oficjalnego otwarcia uhonorowaliśmy wszystkich szefów polskich oddziałów Kyokushinkai: shihan Piotra Sawickiego (IKO Nakamura)shihan Jan Grubba (IKA KyokushinRyu)shihan Włodzimierz Weselski (IKOK Sonoda), sensei Radosława Ambroziaka (SoKyokushin). A także w szczególny sposób shihan Krzysztofa Borowca – sędziego głównego oraz shihan Sławomira Dubiela – sędziego technicznego. Każdy szef, kierownik ośrodka otrzymał pamiątkową statuetkę IKO Nakamura Polish Open. Za wsparcie podziękowaliśmy przybyłym przedstawicielom władz.
 
Zarząd klubu uhonorował również sensei Marcina Guzika za wieloletni wkład w rozwój klubu, a także dla shihan Zbigniewa Golińskiego za pracę na rzecz krzewienia Karate Kyokushinkai na ziemi limanowskiej od blisko 40 lat.
 
Puchar został podzielony na 4 bloki: Turniej Pomarańczowych PasówTurniej Główny dla dzieci i młodzieży do 18 roku życia, Turniej seniorów oraz mastersów, oraz Turniej Kata. Jako organizator zadbaliśmy o najwyższy poziom wydarzenia. Za rejestrację i prowadzenie walk odpowiadała firma Fight System. Turniej główny oraz turniej seniorów odbył się na macie z podwyższeniem z profesjonalnym nagłośnieniem i oświetleniem, które dostarczyła firma Soundlight Stage. Dla zawodników w Turnieju seniorów i mastersów sponsorzy ufundowali nagrody finansowe w postaci: 1 miejsce – 1000 zł, 2 miejsce – 750 zł, 3 miejsce – 500 zł. Wszyscy zawodnicy otrzymali pakiety startowe (smycze, kominy, pamiątkowe statuetki oraz numery startowe). Medaliści w swoich kategoriach otrzymali dyplom, medal oraz okazałe puchary. Przygotowaliśmy również duże, drewniane pagody dla najlepszego i najlepszej zawodniczki turnieju. Starosta limanowski ufundował piękny puchar dla zawodnika w kategorii „duch walki – best spirit”, który przypadł zawodnikowi z Ukrainy: Vadim Rabiov.
 
Całość prowadził konferansjer Piotr Bednarski z Poznania. Puchar był transmitowany na żywo dzięki Telewizji Limanowskiej TV28.pl. Przed walkami seniorów o trzecie miejsce odbyła się walka pokazowa, w której wystąpili zawodnicy MMA Łukasz Brzeski oraz Irek Strawa. Łukasz Brzeski to świeżo zakontraktowany zawodnik prestiżowej federacji UFC w Stanach Zjednoczonych. Natomiast przed walkami finałowymi odbyła się druga walka pokazowa zawodników K1, w której wystąpili Dominik Zadora oraz Szymon Dusza, utytułowani zawodnicy ze stajni Artnox Fight Sport.
 
Jako gospodarz wystawiliśmy najliczniejszą ekipę zawodników. Do startu w pucharze we wszystkich 4 blokach zgłosiliśmy równo 77 zawodników, którzy po bardzo udanych walkach we wszystkich 4 turniejach tego dnia wywalczyli pierwsze miejsce drużynowo zdobywając: 7 złotych, 16 srebrnych oraz 32 brązowe medale, zostawiając w tyle ekipy z Bielska, Otwocka, Kielc, Krakowa i Legnicy. Wszystkie wyniki w poszczególnych kategoriach są dostępne na stronie turnieju: kihapp.com
 
Nieoceniony wkład w organizację pucharu, ale również wsparcie jakie otrzymujemy każdego dnia należy bezapelacyjnie do firmy N.O.W.I., która jest z nami od 2019 roku, mocno się angażuje w nasze sportowe poczynania i chce wspólnie z nami rozwijać Kyokushinkai w Limanowej.
 
Organizację Pucharu wsparły również firmy, które w większości działają głównie na Podhalu:
Projekty materiałów reklamowych, obsługę wydarzenia w sieci zapewniła firma Net-Factory na czele z sensei Marcinem Guzikiem. Za druk materiałów reklamowych, dyplomów odpowiada drukarnia z Mszany Dolnej – firma bdART.
 
Transmisja z wydarzenia do obejrzenia na profilu TV28.pl – zobacz tutaj.
 
źr. Limanowski Klub Kyokushin Karate


Liczba wyświetleń: 1215
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne