Dzień Papieski 2021 w Szkole Podstawowej w Pasierbcu

„Jan Paweł II – Papież, który był … poetą”

22 października 2021r. w Szkole Podstawowej w Pasierbcu miały miejsce uroczyste obchody kolejnego już Dnia Papieskiego. To właśnie 22 października kościół katolicki na całym świecie wspomina w liturgii Św. Jana Pawła II.

Szkolne Kolo Caritas przygotowało z tej okazji Szkolny Konkurs Poezji Czytanej „Jan Paweł II – Papież, który był …poetą”. Konkurs przebiegał dwuetapowo. W przesłuchaniach wstępnych wzięło udział 30 uczniów z klas 4-8, którzy wspaniale zaprezentowali  wybrane utwory Karola Wojtyły. Laureaci konkursu wystąpili na krótkich apelach, których celem było zapoznanie dzieci i młodzieży z twórczością wybitnego Papieża - Polaka.

W Dzień Papieski tradycyjnie już na przerwach rozbrzmiewała muzyka religijna, uczniowie klas młodszych chętnie wzięli udział we wspólnych tańcach na korytarzu. Tego dnia prawie wszyscy uczniowie i nauczyciele założyli stroje w żółto-białych kolorach. Można było też zakupić „papieską kremówkę” i zarazem wspomóc działalność charytatywną Szkolnego Koła Caritas.

Uwieńczeniem obchodów Dnia Papieskiego była wieczorna modlitwa różańcowa w pasierbieckim sanktuarium przygotowana przez wolontariuszy Szkolnego Koła Caritas.

Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób włączyli się w akcję DZIĘKUJEMY!

źr. Szkoła Podstawowa w Pasierbcu