Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Dzień Głośnego Czytania w Bibliotece w Starej Wsi i jej Filiach

04.10.2021
29 września obchodzony był Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Podobnie jak i w poprzednich latach Gminna Biblioteka w Starej Wsi wraz ze swoimi filiami oraz szkołami podstawowymi i przedszkolami przygotowała szereg spotkań.

W środowe przedpołudnie odbyły się trzy z pięciu zaplanowanych wydarzeń. Gminna Biblioteka Publiczna w Starej Wsi gościła uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Westerplatte Nr 1 w Starej Wsi. Do starowiejskiej książnicy przybyły dzieci z oddziału przedszkolnego, z klas „I a”, „II a” oraz ze świetlicy wraz ze swoimi opiekunkami: Katarzyną Piętoń, Anną Rosiek, Agnieszką Górską, Lidią Kazior, Pauliną Wygodą, Anną Twaróg i Małgorzatą Florek. Dla uczniów czytali Jakub Czachurski, Dyrektor Biblioteki Jacenty Musiał, Lidia Piegza oraz przybyli z dziećmi nauczyciele. Ogromnym zaskoczeniem, ale niezwykle miłym, był występ trzech uczennic, które spontanicznie dołączyły do grona czytających. Podczas jubileuszowego XX Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania zaprezentowane zostały utwory Jana Brzechwy i Juliana Tuwima. Spotkanie przebiegło w fantastycznej atmosferze i głęboko wierzymy, że na długo pozostanie w pamięci uczestników.

Bibliotekę w Siekierczynie i Kaninie odwiedziły dzieci z kl. „0” wraz ze swoimi wychowawczyniami Małgorzatą Koszyk (Siekierczyna) i Katarzyną Ziają (Kanina). Dla dzieci był to dzień niezwykły bowiem odwiedziła nas Katarzyna Konieczny – wspaniała aktorka i śpiewaczka operowa, która wprost zaczarowała dzieci swoją interpretacją wierszy Juliana Tuwima i Jana Brzechwy.

Do biblioteki w Rupniowie przybyli uczniowie 1 klasy Szkoły Podstawowej w Rupniowie ze swoją wychowawczynią Haliną Mąką, po to aby nie tylko zapoznać się ze specyfiką funkcjonowania biblioteki ale wysłuchać czytanych na głos bajek, wierszy i zgadywanek w interpretacji emerytowanych nauczycielek Anny Ślusarczyk i Anny Wąsowicz.

Przedszkolaki natomiast gościli razem ze swoimi opiekunkami w bibliotece w Męcinie, gdzie wysłuchały bajek Brzechwy i pomagały wyrwać dziadkowi ,,Rzepkę”, którą zasadził w swoim ogrodzie. Piękną inscenizację przygotowały i wykonały bibliotekarki Krystyna Trzupek i Małgorzata Cięciel wzbudzając zainteresowanie wśród najmłodszych.

Wszystkie dzieci obiecały, że będą starać się o dostanie odznaki "SUPERCZYTELNIKA”. W związku z tym otrzymały zeszycik, do którego będą wklejać obrazek, który otrzymają za każdym razem, gdy odwiedzą bibliotekę. Gdy uda im się zebrać 20 obrazków, odznaka "SUPERCZYTELNIKA” trafi w ich ręce.

Na koniec spotkania dyrektor, Jacenty Musiał podkreślił, jak ważne jest czytanie książek i dlaczego warto się z nimi zaprzyjaźnić. Bo książka to najlepsza inwestycja, która procentuje w przyszłości.

Dziękujemy wszystkim szkołom i przedszkolom, które wzięły udział w naszej akcji oraz osobom, które zaangażowały się bezinteresownie w tą piękną jakże ciekawą ogólnopolską akcję czytelniczą.

źr. Gminna Biblioteka Publiczna w Starej Wsi


Liczba wyświetleń: 826
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne