A+ Kontakt
Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

V Zjazd Oddziału Miejsko-Gminnego Związku OSP RP

09.09.2021
W sobotę 4 września 2021 roku w Remizie OSP Łososina Górna odbył się V Zjazd Oddziału Miejsko-Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej. Kończąca się pięcioletnia kadencja nakłada na członków OSP wybór nowych władz oraz zatwierdzenie sprawozdań, nowych uchwał oraz zaplanowanie działań na kolejne lata. W Zjeździe uczestniczyli delegaci powołani z każdej jednostki OSP z terenu Miasta i Gminy a także zaproszeni Goście:

Urszula Nowogórska – Poseł na Sejm RP;
Mł. Bryg. Wojciech Frączek –  Komendant Powiatowy PSP w Limanowej;
Jan Skrzekut – Wójt Gminy Limanowa;
Ks. Bogdan Stelmach – kapelan Powiatowy Strażaków;
Ks. Kazimierz Fąfara – proboszcz Parafii Łososina Górna;
Dh Grzegorz Janczy – Prezes Oddziału Powiatowego ZOSP RP; 
Po przedłożeniu  szczegółowych sprawozdań z działalności Związku przez Dh Aleksandra Krzysztofa – Prezes ustępującego zarządu, Dh Wojciecha Świerczka – Komendanta Gminnego oraz Dh Stanisława Wróbla – Członka Komisji Rewizyjnej za okres  mijającej kadencji przystąpiono do wyboru nowych organów Oddziału Miejsko-Gminnego Związku OSP RP. 

Komisja wyborcza zjazdu po zapoznaniu się z uchwałami OSP dotyczącymi wyboru przedstawicieli do  Zarządu Oddziału Miejsko- Gminnego przedstawiła do zatwierdzenia przez zjazd następujący skład Zarządu Oddziału  Miejsko-Gminnego Związku :Wyżycki Wojciech– OSP Siekierczyna, Janczy Grzegorz OSP Limanowa, Raczek Grzegorz OSP Pisarzowa, Michura Paweł OSP Łososina Górna, Duda Tomasz OSP Limanowa, , Krzysztof Aleksander OSP Męcina, Musiał Mateusz OSP Łososina Górna, Pączek Władysław OSP Nowe Rybie, Smoleń Bronisław OSP Męcina, Witecki Tadeusz OSP Wysokie, Zagrodzki Daniel OSP Stara Wieś, Węgrzynowicz Tadeusz OSP Rupniów, Karol Golonka OSP Kisielówka, Józef Wąsowicz OSP Kisielówka, Świerczek Wojciech OSP Męcina.
 
Zarząd wybrał spośród siebie następujących przedstawicieli na poszczególne funkcję :

Prezes Zarządu – Krzysztof Aleksander
Vice Prezesi Zarządu- Witecki Tadeusz i Duda Tomasz
Komendantem Gminnym Związku OSP w Limanowej został Świerczek Wojciech
Skarbnikiem  Zarządu – Raczek Grzegorz
Sekretarzem Zarządu –  Golonka Karol


oraz do ścisłego prezydium jako siódmy Członek Zarządu został wybrany Zagrodzki Daniel. 
Prezydium wybrało przedstawicieli do Zarządu Oddziału Powiatowego  a zostali nimi: Janczy Grzegorz, Smoleń Bronisław, Witecki Tadeusz.
Wybrana została również Komisja Rewizyjna:

Smoleń Łukasz – Przewodniczący
Smoleń Edward- Vice Przewodniczący,  
Postrożny Marek - Członek.

 

Liczba wyświetleń: 178
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes

Szukaj na stronie

Urząd Gminy
Limanowa
ul. Matki Boskiej Bolesnej 18B
34-600 Limanowa
woj. małopolskie
Tel: 18 33-72-252
Fax: 18 33-71-337
[email protected]
Godziny urzędowania
Poniedziałek-piątek:
7:30 - 15:30