Umowa na kanalizację sanitarną w Sowlinach i Łososinie Górnej podpisana

30.09.2021
23 września br. w Urzędzie Gminy Limanowa odbyło się spotkanie z przedstawicielami firmy Transwiertel Sp. z o.o., na którym zawarta została umowa na wykonanie I etapu kanalizacji sanitarnej w miejscowości Sowliny i Łososina Górna. Umowę podpisał Wójt Gminy Limanowa Jan Skrzekut oraz przedstawiciele Wykonawcy.

Długość sieci, która powstanie to ok. 17 km. Budowana sieć kanalizacyjna włączona zostanie do oczyszczalni ścieków w Młynnem. Termin wykonania robót to 25 miesięcy od podpisania umowy.

Cała inwestycja wyceniona została na 8 310 977,55 zł.

Gmina Limanowa otrzymała kwotę w wysokości 5 milionów złotych na zadanie związane z budową sieci kanalizacyjnej w Sowlinach. Środki zostały przyznane w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Jest to bezzwrotna pomoc finansowa, która pochodzi z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19.