Spacer Historyczny w Nowym Rybiu – sobota 4 września 2021 r.

03.09.2021
W ten weekend odbędą się kolejne dwa a zarazem ostatnie w tym sezonie spacery z cyklu dwunastu „Spacerów Historycznych w Powiecie Limanowskim” organizowanych przez Lokalną Organizację Turystyczną Powiatu Limanowskiego. W sobotę 4 września spacer historyczny odbędzie się w Nowym Rybiu.

W sobotę 4 września 2021 roku o godzinie 15:00 w Nowym Rybiu przed kościołem pod wezwaniem Znalezienia Krzyża Świętego rozpocznie się spacer „Rupniowscy herbu Drużyna na Ziemi Limanowskiej”. Podczas tej historycznej wędrówki uczestnicy dowiedzą się dziejach rodów herbu Drużyna na Ziemi Limanowskiej w tym rodu Rupniowskich. Poznają także historię parafii w Nowym Rybiu oraz zwiedzą zabytkowy kościół. W trakcie spaceru uczestnicy także zobaczą cmentarz parafialny i poznają życiorys księdza Mikołaja Zagórskiego – proboszcza w Rybiu, uczestnika powstania styczniowego.
Spacer potrwa około 2 godziny i odbędzie się bez względu na warunki atmosferyczne.
Spacer poprowadzi Karol Wojtas limanowski historyk i regionalista.
Spacery Historyczne w Powiecie Limanowskim organizowane są przez Lokalną Organizację Turystyczną Powiatu Limanowskiego w ramach projektu „Spotkania z historią w Powiecie Limanowskim. Projekt realizowany jest przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.