Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Przybyli, przeczytali i przeszli do historii powiatowej edycji Narodowego Czytania

06.09.2021
W sobotę 4 września  2021 roku w całej Polsce odczytano dramat "Moralność Pani Dulskiej" Gabrieli Zapolskiej. Miejska Biblioteka Publiczna w Limanowej wraz ze Starostem Powiatowym w Limanowej, podjęła się już po raz trzeci organizacji Narodowego Czytania. W tym roku organizatorami również byli Limanowski Dom Kultury oraz Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Nowym Sączu Filiaw Limanowej. 
Głównym celem Narodowego Czytania jest promowanie czytelnictwa jako jednej z form kontaktu z kulturą. Jak i również propagowanie dzieł polskiej literatury.
Sala widowiskowa Limanowskiego Domu Kultury w sobotnie popołudnie przemieniła osoby, które na co dzień pełnią różnorakie ważne funkcje, w prawdziwych aktorów. Można było posłuchać w ich wykonaniu opowieści o życiu z uniwersalnym przesłaniem moralnym.

"Moralność Pani Dulskiej" dla limanowskiej publiczności zaprezentowali: Urszula Nowogórska - Posłanka na Sejm RP – HANKA, Wiesław Janczyk - Poseł na Sejm RP – ZBYSZKO, Józef Leśniak –
I Wicewojewoda Małopolski – ZBYSZKO, Grzegorz Biedroń – Radny Sejmiku Województwa Małopolskiego – ZBYSZKO, Józef Jaworski – Członek Zarządu Powiatu Limanowskiego – FELICJAN DULSKI, Marian Wójtowicz – Radny Powiatowy, Członek Komisji Kultury, Sportu i Turystyki - FELICJAN DULSKI, Artur Żaba - Radny Powiatowy, Członek Komisji Kultury, Sportu i Turystyki – ZBYSZKO, Jan Skrzekut – Wójt Gminy Limanowa – ZBYSZKO, Jolanta Juszkiewicz – Przewodnicząca Rady Miasta Limanowa – TADRACHOWA, Młodszy Aspirant Iwona Pawlik – Komenda Powiatowa Policji
w Limanowej – MELA, Młodszy Ogniomistrz Adam Jędrzejek – Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Limanowej – ZBYSZKO, Magdalena Szczygieł-Smaga – Dyrektor Limanowskiego Domu Kultury – JULJASIEWICZOWA, Joanna Michalik – Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Limanowej – JULJASIEWICZOWA, Paulina Ablewicz – kierownik Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Nowym Sączu - Filii w Limanowej – LOKATORKA, Anna Katarzyna Zawada - Kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Słopnicach – JULJASIEWICZOWA, Katarzyna Bochenek - Kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Łukowicy – HANKA, Elżbieta Ciężadlik - Kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Kasinie Wielkiej – HANKA, Agata Golińska – Wicedyrektor Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Limanowej – DULSKA, Andrzej Dębski – Dyrektor Zespołu Szkół Techniczno - Informatycznych w Mszanie Dolnej – ZBYSZKO, Dominika Giza – Pracownik Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Dobrej – JULJASIEWICZOWA, Anna Smaga-Trojanowska – Nauczyciel I Liceum Ogólnokształcące w Limanowej – HESIA, Maria Olszewska - Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Mszanie Dolnej – JULJASIEWICZOWA, Kazimiera Zięba – Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Limanowej – DULSKA, Izabela Sułkowska- Pieczonka – Wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Limanowej – MELA, Dorota Atłas – Wicedyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolny nr 4 w Limanowej DULSKA, Jolanta Sobuś – Nauczyciel Zespół Szkół NR 1 w Limanowej – DULSKA, Natalia Kędroń – uczennica z Zespołu Szkół im. KEN w Tymbarku – HESIA.

Aktorzy Teatru Robotniczego im. Bolesława Barbackiego, działającego pod patronatem Stowarzyszenia Animatorów Kultury, przy MCK SOKÓŁ w Nowym Sączu: Monika Zagórowska – DULSKA, Weronika Zapiór – Szymbara – HESIA, Jolanta Mrówka – JULIASIEWICZOWA.

Aktorzy Teatru „CO SIĘ STAŁO?!” z Limanowskiego Domu Kultury: Kinga Jaromin – DULSKA, Joanna Kapitan – MELA, Aleksandra Starzyk – TADRACHOWA, Jakub Moskal – ZBYSZKO.
Reżyserem i scenarzystą był Janusz Michalik.
Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w Narodowe Czytanie, do zobaczenia za rok.

Miejska Biblioteka Publiczna w Limanowej


Liczba wyświetleń: 1174
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne