Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Ponad 300 tysięcy złotych dofinansowania na modernizację sal gimnastycznych w gminnych szkołach

28.09.2021
Gmina Limanowa pozyskała dofinansowanie wysokości 300 570,00 zł na modernizację sal gimnastycznych w budynkach Szkół Podstawowych w Pisarzowej, Kaninie i Nr 2 w Starej Wsi.
 
Modernizacja sali gimnastycznej w budynku Szkoły Podstawowej w Pisarzowej będzie polegała na wymianie okien w sali gimnastycznej i zapleczu szatniowym, montażu piłkochwytu od strony okien w sali gimnastycznej, demontażu krat, uzupełnieniu malowania, ociepleniu sali gimnastycznej styropianem, wykonaniu elewacji, obłożeniu cokołu płytkami klinkierowymi, wymianie parapetów i obróbek blacharskich, wymianie rynien i rur spustowych, wymianie instalacji odgromowej, remoncie studzienek kanalizacji deszczowej.
 
Modernizacja sali gimnastycznej w budynku Szkoły Podstawowej Nr 2 w Starej Wsi będzie polegała na wymianie stolarki okiennej i drzwi wejściowych w sali gimnastycznej oraz przeprowadzeniu remontu i wyposażeniu sali gimnastycznej. Remont będzie polegał na wymianie stolarki okiennej drewnianej na PCW, wymianie drzwi drewnianych na aluminiowe, cyklinowaniu i malowaniu parkietu, wymianie cokołów, malowaniu ścian i sufitu, zamontowaniu siatki oddzielającej okna od pola gry. Obłożeniu dwóch ścian wykładziną tekstylną w celu osłony przed odbijaniem piłek, montażem bramek do piłki ręcznej, uzupełnieniu tynków ościeży, wykonaniu gładzi. Malowaniu ścian i sufitów farbami emulsyjnymi, wykonaniu lamperii farbami olejnymi bezbarwnymi na uprzednim malowaniu farbą emulsyjną, malowaniu okien, wymianie opraw oświetleniowych na ledowe.
 
Modernizacja sali gimnastycznej w budynku Szkoły Podstawowej w Kaninie będzie polegała na wymianie okien i drzwi w sali gimnastycznej i zapleczu szatniowym. Montażu piłkochwytu od strony okien w sali gimnastycznej, renowacji parkietu w sali gimnastycznej – tj. cyklinowaniu, lakierowaniu, wymianie listew przyściennych. Malowaniu sali gimnastycznej, wymianie lamp oświetleniowych, obłożeniu płytkami parapetów, wymianie drzwi w korytarzu zaplecza szatniowego. Malowaniu, obłożeniu schodów płytami granitowymi.
 
Całkowity koszt inwestycji wynosi 601 157,00 zł, wysokość dofinansowania to 300 570,00 zł pozyskanych ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu "SPORTOWA POLSKA-Program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej. " 
 
Realizacja inwestycji zaplanowana jest na 2022 rok.


Liczba wyświetleń: 918
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne