Narodowe Czytanie w bibliotece w Starej Wsi już jutro!

03.09.2021
Już jutro, 4 września wielkie czytanie. Biblioteka w Starej Wsi po raz kolejny włącza się w ogólnopolską akcję Narodowego Czytania.

Lekturą tegorocznej, jubileuszowej, bo dziesiątej akcji, jest lektura ,,Moralność pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej. Narodowe Czytanie to ogólnopolska akcja społeczna zainicjowana przez prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego. Głównym celem akcji jest popularyzacja czytelnictwa i promowanie bogactwa polskiej literatury. Gminna Biblioteka w Starej Wsi uczestniczy w niej już od samego początku. W tym roku, podobnie, jak w roku ubiegłym Narodowe Czytanie będzie w wersji on-line. W sobotę, o godzinie 9.00 zapraszamy wszystkich przed ekrany smartfonów i komputerów. Nagranie będzie dostępne na stronie biblioteki w Starej Wsi, jej fb oraz portalu Telewizji Limanowskiej TV28. Fragmenty utworu będą czytać artyści, nauczyciele i pracownicy biblioteki. W tytułową rolę Dulskiej wcieliła się Katarzyna Konieczna – aktorka i śpiewaczka operowa z Męciny. Całość została nagrana w charakterystycznym dworku w Sowlinach, w którym klimat nawiązuje do prezentowanych scen w lekturze. Kostiumy zostały wypożyczone z Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Sączu.