Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Jesienny nabór do Chóru LimaNovum

10.09.2021
Rusza jesienny nabór do Chóru LimaNovum, który od marca br. działa przy Limanowskim Domu Kultury pod dyrekcją Ivana Vrublevskyiego  Chór jest zespołem mieszanym, skupiającym osoby z Limanowej i okolic lubiące i kochające  śpiewać. LimaNovum zainaugurował swoją działalność uroczystym koncertem 27 czerwca br. w Limanowskim Domu Kultury, prezentując ciekawy repertuar.  Zespół koncertował także
w sanktuarium w Pasierbcu podczas sierpniowego odpustu. 
Kierownictwo chóru ogłasza uzupełniający nabór do głosów: altów, tenorów i basów/barytonów. Chętni do śpiewania w Chórze LimaNovum są zaproszeni  na przesłuchania od 15 września br. w każdą środę
i piątek na godzinę 19:00 do Limanowskiego Domu Kultury (sala teatralna na drugim piętrze). 
Chór ma już zaplanowane kolejne koncerty i wyjazdy, prezentujące różnorodną muzykę chóralną. 

Ivan Vrublevskyi - dyrygent chóralny, wokalista i kompozytor. Ukończył z wyróżnieniem studia z dyrygentury chóralnej na Akademii Muzycznej im. A. Nieżdanowej w Odessie na Ukrainie oraz studia z wokalistyki na Akademii Muzycznej im. K. Pendereckiego w Krakowie. Także skończył kurs kompozycji pod kierunkiem prof. K. Cepkolenko i dr  J. Gomelskiej. Jest uczestnikiem i laureatem międzynarodowych konkursów i festiwali. W 2015 r. założył męski kwartet z którym koncertował w Europie (Niemcy, Dania, Francja i Szwajcaria).W 2016 r. utworzył chór młodzieżowy w Odessie, z którym wykonywał własne utwory. Od 2017r.pełni funkcję asystenta dyrygenta chóru Psalmodia Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie oraz dyrygenta Krakowskiego Chóru Męskiego UPJPII. Od 2020 r. Jest dyrygentem chóru Canticum Amicorum przy fundacji in Canto. Od 2021 r. – dyrygentem chóru LimaNovum przy Limanowskim Domu Kultury. Jako asystent dyrygenta i chórzysta współpracował z Operą Odeską, Filharmonią Odeską i Filharmonią Charkowską. Jest autorem wielu utworów chóralnych, wokalnych oraz instrumentalnych, które wielokrotnie były wykonywane na Ukrainie, w Polsce oraz innych krajach.

Krzysztof Młynarczyk 
Kierownik artystyczny Chóru LimaNovum 
przy Limanowskim Domu Kultury
tel. +48 790 385 776

Liczba wyświetleń: 898
1

Galeria

Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne