Dzisiaj ostatni dzień spisu! - Punkt Spisowy w Urzędzie Gminy przedłuża pracę do godz. 20.00

30.09.2021
Przypominamy wszystkim mieszkańcom , że dzisiaj (30 września) mija czas na spełnienie obowiązku obywatelskiego polegającego na spisaniu się w Narodowym Spisie Powszechnym.
Powszechny spis ludności i mieszkań odbywa się co 10 lat i jest jedynym badaniem, które pozwala na pozyskanie szczegółowych informacji o liczbie ludności, jej terytorialnym rozmieszczeniu, strukturze demograficzno-społecznej i zawodowej, a także o ilościowym i jakościowym stanie zasobów mieszkaniowych i budynkowych. Dane zebrane w ramach prac spisowych są wykorzystywane do opracowań, zestawień i analiz statystycznych, do tworzenia i aktualizacji przez Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego operatu do badań statystycznych.

Udział w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 jest obowiązkowy. Odmowa udziału w spisie powszechnym wiąże się z możliwością nałożenia kary grzywny.

Punkt Spisowy działający w Urzędzie Gminy Limanowa, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców przedłuża czas swojej pracy.
30 września w czwartek, chętni będą mogli się spisać w Urzędzie Gminy Limanowa w pok.  nr 2 do godziny 20:00.