Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

4 września festyn rodzinny w ramach akcji #SzczepimySię z KGW w Lipowem

01.09.2021
04 września przy świetlicy w Lipowem Stowarzyszenie KGW Lipowe organizuje festyn rodzinny w ramach akcji #SzczepimySię z KGW.
Podczas festynu będzie możliwość zaszczepienia się przeciwko COVID-19. Nie ma konieczności wcześniejszych zapisów, a szczepienia będą wykonywane przez pracowników Szpitala Powiatowego w Limanowej. Szczepienie jest dobrowolne i nie ma związku z obecnością na organizowanym festynie.
Stowarzyszenie KGW Lipowe przygotowało liczne atrakcje, m.in. zabawy z animatorem dla dzieci, darmowy dmuchaniec, degustację wyrobów KGW Lipowe, pokazy rękodzieła ludowego – haft krzyżykowy, strefę gastronomiczną, oprawę muzyczną.Dodatkowo podczas Festynu będzie przeprowadzona zbiórka do puszek na rzecz Kasi Nowak z Nowego Rybia. Stowarzyszenie KGW Lipowe organizuje również na ten cel zbiórkę plastikowych nakrętek.Kasia to pogodna 3-latka, która urodziła się w 25 tygodniu ciąży i ważyła mniej niż kilogram cukru. Wygrała walkę o życie a teraz walczy o swoja sprawność . Jest bardzo mądrą dziewczynką, zna kilka wierszyków, śpiewa piosenki liczy do 10
Jest niestety jedno ale, Kasia nie chodzi. Intensywna rehabilitacja i comiesięczne prywatne turnusy są jej największą potrzebą. Jeszcze rok temu Kasia tylko leżała a dziś podejmuje już pierwsze kroki w czworakach i przyjmuje tez pozycje siadu w klęku.
Rehabilitacja to jedyny lek dla Kasi, a możliwości finansowe mamy są niewystarczające - koszt jednego comiesięcznego turnusu to aż 4.500 zł, który niestety nie jest refundowany.

Szczegółu można poznać na fanpagu Koła Gospodyń Wiejskich w Lipowem na facebooku oraz kierując ewentualne zapytania na adres mailowy [email protected]


Liczba wyświetleń: 976
3

Galeria

Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne