Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Szanuj zdrowie! Program profilaktyki raka jelita grubego

03.08.2021
Mieszkańcy powiatów limanowskiego i suskiego mogą BEZPŁATNIE wykonać badanie przesiewowe raka jelita grubego i to w pełnym znieczuleniu!

Od maja 2021 r. w Allmedica w Mszanie Dolnej w ramach programu „Szanuj zdrowie! Program profilaktyki raka jelita grubego dla mieszkańców powiatu limanowskiego i suskiego” wykonujemy badania przesiewowe w kierunku raka jelita grubego. Badania są w pełni bezpłatne i w trosce o komfort pacjenta wykonujemy je w pełnym znieczuleniu, przy asyście lekarza anestezjologa. Koszt badania pokrywa w pełni Unia Europejska i Skarb Państwa.

Kto może skorzystać z bezpłatnej kolonoskopii?
Do programu mogą przystąpić wszyscy mieszkańcy, osoby uczące się lub pracujące na terenie powiatów limanowskiego i suskiego, które nie miały wykonywanej kolonoskopii w przeciągu ostatnich 10 lat oraz zaliczają się do jednej z poniższych grup wiekowych:
• osoby w wieku 50 – 65 lat,
• osoby w wieku 40-49 lat, które miały w rodzinie przynajmniej jednego krewnego pierwszego stopnia (rodzice, rodzeństwo, dzieci) z rakiem jelita grubego,
• osoby w wieku 25-49 lat, u których wystąpił dziedziczny rak jelita grubego niezwiązany z polipowatością HNPCC - w tym przypadku konieczne jest potwierdzenie z Poradni Genetycznej.

Profilaktyka „lekiem na całe zło”
Nie od dzisiaj wiadomo, że badania profilaktyczne są najskuteczniejszą metodą walki z nowotworami. Nie inaczej jest w przypadku raka jelita grubego. Do badań, które stosuje się w celu wykrycia zmian nowotworowych w obrębie jelit należą: badanie na krew utajnioną w kale, badanie per rectum, tomografia komputerowa, USG jamy brzusznej oraz kolonoskopia, która często pozwala na usunięcie zmian powodujących zachorowanie na raka jelita grubego. Ta ostatnia jest obecnie objęta Programem Profilaktyki Raka Jelita Grubego finansowanym z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 i dzięki temu można z niej skorzystać całkowicie bezpłatnie, w dodatku w pełnym znieczuleniu.

Dlaczego wybór Allmedica to najlepszy wybór?
Sposobów na zbadanie się pod kątem nowotworów jest wiele. Jednak naszym głównym celem jest utrzymywanie najwyższych standardów medycznych i dalsze podążanie drogą zdecydowanego LIDERA w jakości wykonywanych badań. Zabiegi wykonywane są na sprzęcie medycznym światowej klasy przy udziale najwybitniejszych lekarzy gastroenterologów. Posiadamy ogromne doświadczenie przy realizacji takich badań, ponieważ w latach 2019-2021 prowadziliśmy taki sam projekt, którego pacjentami byli mieszkańcy powiatu nowotarskiego i tatrzańskiego. W ramach tego projektu przebadaliśmy z powodzeniem prawie 1700 osób.

Gwarantujemy Pacjentowi nie tylko komfort i bezpieczeństwo, ale także znakomitą jakość, która jest udziałem starannie dobranego personelu medycznego. Nasza kadra medyczna to wybitni specjaliści posiadający doświadczenie w czołowych europejskich i amerykańskich klinikach medycznych. Nasi lekarze są wieloletnimi praktykami, członkami Polskiego Towarzystwa Gastroenterologii.

Podczas każdego badania, naszym Pacjentom towarzyszy starannie dobrany personel w osobie lekarza gastroenterologa wykonującego badanie, lekarza anestezjologa, który zadba o nasz komfort podczas badania, wykonując znieczulenie oraz pielęgniarki anestezjologicznej i pielęgniarki endoskopowej, które od samego początku troskliwie wprowadzają każdą osobę do badania i gwarantują opiekę po jego przeprowadzeniu. W klinice Allmedica do wszystkich osób podchodzi się indywidualnie z wyczuciem i profesjonalizmem. Zabiegi wykonywane są na nowoczesnym sprzęcie medycznym światowej klasy amerykańskiej firmy Pentax, gwarantując zachowanie najwyższych norm bezpieczeństwa oraz jakości badania. Aparat jest wyposażony w zaawansowany system obrazowania, co pozwala na doskonałe śledzenie zmian będących przedmiotem badania. Znamy znaczenie sprzętu medycznego na poziomie świadczonych badań, dlatego w tym zakresie jesteśmy bezkompromisowi.

Po przeprowadzonym badaniu pacjent otrzymuje niezbędną informację medyczną wraz z dokumentacją fotograficzną i zaleceniami. Lekarz gastroenterolog udziela starannej i wyczerpującej informacji. W trakcie badania usuwane są polipy do 1 cm oraz wykonywane jest BEZPŁATNE badanie histopatologiczne, którego wyniki przekazywane są Pacjentowi niezwłocznie po ich otrzymaniu z laboratorium diagnostycznego.

Chcąc wyjść naprzeciw oczekiwaniom naszych Pacjentów, badania przesiewowe wykonujemy w dogodnych terminach w wybrane dni tygodnia od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 21:30 oraz w wybrane soboty w godzinach od 8.00 do 14.00.

Każde badanie przesiewowe w znieczuleniu jest w pełni bezpłatne. Badania są realizowane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego 2014 – 2020. Tytuł projektu „Szanuj zdrowie! Program profilaktyki raka jelita grubego dla mieszkańców powiatu nowotarskiego i tatrzańskiego.” W związku z powyższym, osoba zgłaszająca się na zabieg, przed przystąpieniem do niego, proszona jest o wypełnienie krótkiego wniosku, ankiety i oświadczenia. W wypełnieniu wspomnianych dokumentów chętnie pomogą świetnie do tego przygotowani pracownicy rejestracji Allmedica przy ul. Orkana 10 w Mszanie Dolnej, gdzie to badanie się odbywa.

Mając na uwadze fakt, że w badaniu mogą uczestniczyć osoby z różnych części powiatu limanowskiego i suskiego, wprowadziliśmy możliwość zwrotu kosztów dojazdu każdemu Pacjentowi - bez względu na to, z której części powiatu limanowskiego i suskiego przyjeżdża.

Bardzo ważny jest aspekt społeczny Programu, którego celem jest rozwój społeczności i przedłużenie aktywności zawodowej mieszkańców województwa małopolskiego oraz zwiększenie zgłaszalności na badania profilaktyczne raka jelita grubego poprzez podniesienie świadomości w zakresie profilaktyki raka jelita grubego i niwelację barier powstrzymujących pacjentów z grupy docelowej przed badaniem przesiewowym.

My nie uznajemy kompromisów w jakości świadczonych usług. Liczy się zawsze najwyższy poziom, bezpieczeństwo i komfort pacjenta. Bardzo wysokie oceny naszych badań oraz wspaniałe opinie naszych pacjentów, którzy już się przebadali, są dla nas najcenniejsze i motywują nas do dalszej pracy, dając świadomość, że nasz wysiłek ma sens.

JAK WAŻNE jest wykonywanie badań przesiewowych
Rak jelita grubego jest jednym z najczęstszych nowotworów spośród raków przewodu pokarmowego. Bezobjawowo może rozwijać się nawet przez 10 lat. Objawy daje bardzo późno, wtedy leczenie staje się bardzo skomplikowane i uciążliwe. Wśród najczęstszych objawów - jeśli takie się już pojawią - jest obecność krwi w stolcu lub na nim oraz związana z tym niedokrwistość (łatwe męczenie się, osłabienie). U ponad 70% krwawienie ma jednak charakter utajony i aby ją wykryć należy wykonać szczegółowe badania pod kątem krwi utajonej. Pozostałe objawy, które należy potraktować z największą powagą, to: wyczuwalny guz w jamie brzusznej, zmiana charakteru wypróżnień, silne skurcze brzucha, nudności, nie planowana utrata masy ciała połączona z osłabieniem i brakiem apetytu.

Jakie czynniki zwiększają ryzyko zachorowania?
Tych czynników jest wiele, jednak do najważniejszych należą:
• dziedziczenie po członkach rodziny chorujących na nowotwór jelita grubego
• wiek
• zapalenie jelita grubego
• choroba Leśniowskiego-Crohna
• palenie papierosów
• nieodpowiednia dieta obfitująca w mięsa i tłuszcze, a uboga w błonnik
• otyłość
Jakie czynności stanowią profilaktykę nowotworu jelita?
Aby ustrzec się choroby nowotworowej wskazane jest:
• regularne uprawianie aktywności fizycznej (spacer, basen, etc)
• ograniczenie spożywanych kalorii
• ograniczenie alkoholu
• ograniczenie tłuszczów zwierzęcych
• ograniczenie palenia tytoniu
• wprowadzenie do diety większej ilości świeżych produktów roślinnych

PAMIĘTAJ:
Aby wykonać badanie przesiewowe nie musisz mieć żadnych objawów!
Nie potrzebne Ci jest skierowanie!
Nie poniesiesz kosztów badania!
Zwrócone Ci zostaną koszty dojazdu!
Przy udziale anestezjologa zadbamy o Twój komfort w trakcie badania!
Otoczymy Cię opieką lekarską i pielęgniarską w trakcie i bezpośrednio po badaniu!
Zostaniesz szczegółowo poinformowany na temat przygotowania i przebiegu badania!
Zlecimy bezpłatnie badania histopatologiczne ewentualnie usuniętych gruczolaków i polipów!
Wystarczy tylko, że będziesz chciał i skontaktujesz się z nami!
Drogi pacjencie, postępuj mądrze i rozsądnie.
Badaj się profilaktycznie, zadbaj o siebie i swoich bliskich.
Ilość badań jest ograniczona, dlatego nie warto zwlekać.

Jak przystąpić do programu bezpłatnej kolonoskopii?
Zarejestruj się telefonicznie +48 18 265 74 88 lub osobiście w dowolnej placówce Allmedica.
1. Uzupełnij dokumenty przed badaniem, które możesz pobrać ze strony www.allmedica.pl. pod ikoną „Bezpłatna Kolonoskopia” lub ich wydrukowany komplet otrzymasz wraz z ulotkami dotyczącymi przygotowania się do zabiegu w każdej placówce Allmedica.
2. Przyjdź 40 minut przed planowanym terminem badania celem zarejestrowania się oraz sprawdzenia lub poprawienia dokumentów.
3. Bezpłatne badania w znieczuleniu wykonujemy w placówce przy ul. Orkana 10 w Mszanie Dolnej.
4. Wszelkie szczegóły dotyczące badań znajdziesz na stronie www.allmedica.pl.

Zastanawiasz się, potrzebujesz więcej informacji?
Wyczerpujące informacje znajdziecie państwo na stronie internetowej www.allmedica.pl. w zakładce „Bezpłatna Kolonoskopia”, gdzie został umieszczony specjalny, bezpośredni numer telefonu komórkowego 534-597-780, pod który wystarczy wysłać sms o treści „PRZESIEW” lub zadzwonić, aby w ciągu 24 godzin skontaktował się z państwem konsultant, który wyjaśni wątpliwości, uzgodni dogodny termin badania oraz dokona państwa rejestracji.

źr. Klinika Medyczna Allmedica


Liczba wyświetleń: 1243
1

Galeria

Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne