Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Odbiór zmodernizowanych dróg w Walowej Górze i Młynnem

11.08.2021
W dniu 2 sierpnia br. dokonano oficjalnego odbioru dwóch zmodernizowanych dróg, które wykonane zostały w ramach zadań:
  1. Modernizacja dróg wewnętrznych, zadanie częściowe nr 6 – Przebudowa drogi Walowa Góra od Kamieniołomu do Świetlicy. Długość odcinka przebudowanej drogi to 642 m. Koszt inwestycji wyniósł 151 557,43 zł
  2. Modernizacja dróg wewnętrznych, zadanie częściowe nr 1 – Przebudowa drogi Młynne Słomiana. Długość odcinka przebudowanej drogi to 357 m. Koszt inwestycji wyniósł 94 541,44 zł.
 Przebudowa drogi Młynne Słomiana była realizowana wspólnie przez Gminę Limanowa i Przedsiębiorcę Pana Józefa Kęskę, zamieszkałego Młynne 152. Wspólna realizacja w/w inwestycji nastąpiła na podstawie porozumienia, w którym Pan Józef Kęska zobowiązał się do:

Wykonania projektu przebudowy drogi gminnej wraz z wlotem drogi do drogi wojewódzkiej nr 965. Wykonania przebudowy wlotu drogi gminnej do drogi wojewódzkiej, wykonania przebudowy przepustu pod wlotem drogi gminnej do drogi wojewódzkiej oraz likwidację kolizji z gazem.

W odbiorze zadań uczestniczyły władze gminy Limanowa: Wójt Jan Skrzekut wraz ze swoim Zastępcą Wojciechem Pazdanem, radni gminy - Daniel Łącki, Stanisław Sajdak, Leszek Twaróg oraz Zuzanna Kolawa. Każde z zadań drogowych odebrano w obecności inspektora nadzoru Janusza Liptaka oraz Macieja Szkarłata prezesa zarządu – Przedsiębiorstwa Drogowo – Mostowego LIMDROG Sp. z o.o.  z siedzibą w Limanowej - wykonawcy inwestycji.W ramach w/w zadań wyrównano i wykonano podbudowę pod nawierzchnię mineralno bitumiczną, wykonano nową nawierzchnię asfaltową i pobocza.


Liczba wyświetleń: 746
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne