Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Kolarskie zmagania podczas 23. edycji Memoriału Henryka Łasaka

17.08.2021
Minionej niedzieli kolarze światowej klasy rywalizowali w 23. Międzynarodowym Wyścigu Kolarskiego „Memoriał Henryka Łasaka”. Trasa prowadziła po 29-kilometrowej rundzie w okolicach Limanowej (Limanowa-Ostra-Zalesie-Słopnice-Limanowa), którą zawodnicy pokonywali pięciokrotnie, przejeżdżając dystans prawie 150 km w malowniczej, lecz bardzo wymagającej i górzystej trasie Beskidu Wyspowego.
 
Na linii startowej w Limanowej spotykało się siedemdziesięciu kolarzy światowego formatu z Polski, Finlandii, Czech, Litwy, Łotwy, Słowacji, Białorusi, Estonii, zarówno utytułowanych, reprezentujących różne państwa i renomowane ekipy, jak i młodych zawodników, którzy mają w dorobku medale mistrzów świata i Europy.
 
Wśród przybyłych kibiców i licznie zgromadzonych sympatyków kolarstwa, do wspólnego kibicowania dołączyli parlamentarzyści, a także przedstawiciele władz wojewódzkich i lokalnych, m.in.: Wiesław Janczyk Poseł na sejm RP, Witold Kozłowski Marszałek Województwa Małopolskiego, Grzegorz Biedroń Prezes MOT oraz radny Województwa Małopolskiego, Jan Skrzekut Wójt Gminy Limanowa, Starosta Limanowski Mieczysław Uryga, Czesław Kawalec Członek Zarządu Powiatu Limanowskiego, Burmistrz Miasta Limanowa Władysław Bieda,  Przewodnicząca Rady Miasta Limanowa Jolanta Juszkiewicz.
 
Pętla obfitowała w liczne, wymagające podjazdy. Suma wzniesień przekroczyła ponad 3200 metrów. O trudności pokonywanej trasy świadczy także fakt, że wyścig ostatecznie ukończyło tylko dziesięciu kolarzy. W tym gronie, poza Mateuszem Grabisem i Tomaszem Budzińskim, znalazło się trzech Polaków – Piotr Pękala, Artur Sowiński i Marcin Budziński, którzy zakończyli zmagania kolejno na piątej, siódmej i dziewiątej pozycji.
 
Wydarzenie objął  honorowym patronatem Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej. Organizatorem wydarzenia było Towarzystwo Olimpijczyków Polskich, a jednym ze współorganizatorów kolarskich zmagań była Gmina Limanowa.

fot. Powiat Limanowski


Liczba wyświetleń: 666
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne