Druhowie z OSP Pisarzowa przekazali nakrętki potrzebującemu chłopcu

31.08.2021
 Plastikowe nakrętki z serduszka zlokalizowanego w Pisarzowej (obok Pawilonu) trafiły do potrzebującego chłopca. 29 sierpnia br. strażacy z jednostki OSP Pisarzowa przekazali worki z nakrętkami dla Szymka. Przekazania dokonali druhowie wraz zarządem OSP Pisarzowa.

- Dziękujemy Kierownikowi Wydziału Gospodarki Komunalnej Komunikacji Adamowi Górszczykowi za pomoc w akcji i wszystkim mieszkańcom, którzy zaangażowali się w tak liczne zbieranie nakrętek. Napełniajmy nasze serduszko! Kolejne dzieci czekają na naszą pomoc. Szymkowi życzymy wszystkiego dobrego! - OSP Pisarzowa

Podobne, czerwone, metalowe pojemniki w kształcie serca znajdują się w miejscowościach Wysokie, Nowe Rybie i w Rupniowie. Projekt ma na celu zebranie jak największej ilości plastikowych nakrętek, przy współpracy z mieszkańcami, by następnie przekazać je wybranej osobie potrzebującej lub fundacji czy stowarzyszeniu.

Tym samym sama idea zbierania nakrętek wspiera również recykling oraz umożliwia mieszkańcom w świadomy i łatwy sposób pozbycie się zbędnych nakrętek, jednocześnie pomagając potrzebującym.

Metalowe serduszka sfinansowane zostały ze środków Powiatu Limanowskiego.