Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Charytatywny Festyn w Lipowem połączony z akcją #SzczepimySię z KGW

20.08.2021
22 sierpnia przy świetlicy w Lipowem Stowarzyszenie KGW Lipowe organizuje festyn rodzinny w ramach akcji #SzczepimySię z KGW.

Podczas festynu będzie możliwość zaszczepienia się przeciwko COVID-19. Nie ma konieczności wcześniejszych zapisów, a szczepienia będą wykonywane przez pracowników Szpitala Powiatowego w Limanowej. Szczepienie jest dobrowolne i nie ma związku z obecnością na organizowanym festynie.

Stowarzyszenie KGW Lipowe przygotowało liczne atrakcje, m.in. zabawy z animatorem dla dzieci, degustację wyrobów KGW Lipowe, pokazy rękodzieła ludowego – szydełkowanie, strefę gastronomiczną, pokazy ratownictwa medycznego, oprawę muzyczną.

Dodatkowo podczas Festynu będzie przeprowadzona zbiórka do puszek na rzecz Kasi Nowak z Nowego Rybia. Stowarzyszenie KGW Lipowe organizuje również na ten cel zbiórkę plastikowych nakrętek.

Kasia to pogodna 3-latka, która urodziła się w 25 tygodniu ciąży i ważyła mniej niż kilogram cukru. Wygrała walkę o życie a teraz walczy o swoja sprawność . Jest bardzo mądrą dziewczynką, zna kilka wierszyków, śpiewa piosenki liczy do 10. Jest niestety jedno ale, Kasia nie chodzi. Intensywna rehabilitacja i comiesięczne prywatne turnusy są jej największą potrzebą. Jeszcze rok temu Kasia tylko leżała a dziś podejmuje już pierwsze kroki w czworakach i przyjmuje tez pozycje siadu w klęku. Rehabilitacja to jedyny lek dla Kasi, a możliwości finansowe mamy są niewystarczające - koszt jednego comiesięcznego turnusu to aż 4.500 zł, który niestety nie jest refundowany.

Więcej informacji można uzyskać pod adresem mailowym: [email protected] oraz na stronie facebook KGW Lipowe.

źr. KGW Lipowe


Liczba wyświetleń: 996
3

Galeria

Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne