Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

12 sierpnia peleton 78. Tour de Pologne 2021 przejedzie przez Kłodne, Męcine, Wysokie

02.08.2021
Tegoroczne zmagania w Tour de Pologne UCI World Tour kolarze rozpoczęli 9 sierpnia w Lublinie. Wielkie ściganie zakończy się 15 sierpnia na krakowskich Błoniach.

78. Tour de Pologne składa się z 7 etapów. W tym roku spora część wyścigu będzie miała miejsce w południo-wschodniej Polsce.

W czwartym etapie trasa peletonu wiodła będzie m.in. przez powiat limanowski: gminę Limanowa i gminę Łukowica. Na terenie gminy Limanowa trasa wyścigu, którą mają do pokonania kolarze, prowadzi przez  Kłodne, Męcine, Wysokie. Ten etap zaplanowany jest na czwartek, 12 sierpnia.

Kolarze wjadą na teren powiatu z Chomranic i pomiędzy 16:20 a 16:30 przejadą przez Kłodne, Męcinę i Wysokie w gminie Limanowa, skąd skierują się na drogę krajową nr 28, by pomiędzy 16:34 a 16:49 wjechać do miejscowości Stronie w gminie Łukowica. Kolejno przejadą przez Łukowicę (16:36 – 16:51) i Jastrzębie (16:42 – 16:57), a dalej do miejscowości Czarny Potok w gminie Łącko. - To duże wyróżnienie, że malowniczy teren naszej gminy został doceniony przez organizatorów najbardziej prestiżowego kolarskiego wyścigu jakim jest Tour de Pologne - mówi Jan Skrzekut Wójt Gminy Limanowa

Transmisję wyścigu będzie można oglądać w TVP 1 i w TVP Sport, ale planowana jest też transmisja do wielu krajów z całego świata.


Liczba wyświetleń: 1889
1

Galeria

Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne