Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

„XVIII LIMANOWA CUP” W Nowym Wiśniczu

05.07.2021
W dniach 26-28 czerwca 2021r. Nowy Wiśnicz był gospodarzem XVIII Międzynarodowych Zawodów w biegu na orientację „Limanowa Cup”. 270 zawodników z całego kraju i zagranicy walczyło na trasach w okolicach Nowego Wiśnicza. Zawody odbyły się pod patronatem Prezesa Polskiego Związku Orientacji Sportowej P. Łukasza Charuby oraz Burmistrza Nowego Wiśnicza P. Małgorzaty Więckowskiej.

Dzień 1 to bieg średniodystansowy w okolicach Poręby Spytkowskiej. Liczne jary i wysokie, charakterystyczne dla bocheńskich lasów trawy nie sprzyjały do rozwijania pełnych prędkości. Trudne technicznie trasy przygotowane przez budowniczego tras Jacka Kozłowskiego sprawiały niektórym spore problemy.

Dzień 2 chyba najbardziej widowiskowy to sprint leśny w Nowym Wiśniczu. Autorem mapy i budowniczym tras tego etapu był Jacek Kozłowski.  Zawodnicy startowali ze stadionu klubu „Szreniawa” Nowy Wiśnicz i już na samym starcie musieli wspinać się na wzgórze w kierunku Zamku Lubomirskich. Krótkie odwiedziny na dziedzińcu zamkowym, przebieg przez las i ciekawe przebiegi w pięknym wiśnickim parku, aby po kilkunastu minutach wpaść na metę położoną w pięknym amfiteatrze u podnóża zamku.  Nie obyło się bez sensacyjnych wyników i dyskwalifikacji kilku czołowych zawodników, którzy w ferworze walki ominęli punkt kontrolny.

Dzień 3 – biega handicapowy, czyli bieg na dochodzenie przysporzył chyba największych emocji. Na dystansie klasycznym do rywalizacji przystąpiło ok. 240 zawodników, którzy stoczyli walkę o podium tegorocznego „Limanowa Cup”. Budowniczym tras i autorem mapy na ten dzień był Piotr Pietroń.

Po zakończeniu ostatniego, trzeciego etapu odbyła się uroczysta dekoracja najlepszych zawodników, w której uczestniczyli – Wiceprezes PZOS P. Rafał Mianowski oraz Sekretarz PZOS P. Józef Kmieciński. Na koniec wśród wszystkich uczestników odbyła się emocjonująca loteria fantowa.

Wyniki kategorii „Elity”:
K21E – 1m. Pachnik Małgorzata (Orientpark – Iwiny), 2m. Justyna Panaszek (lubuskie), 3m. Natalia Filipczak – PUKS Młode Orły – Nowy Dwór Mazowiecki
M21E – 1m. Mateusz Dzioba (Paulinum Jelenia Góra), 2m Michał Kalata (Paulinum Jelenia Góra), 3m Fricis Spektors – Turun Metsankavijat (Łotwa).
Komplet wyników wszystkich kategorii, mapy i zdjęcia z zawodów na stronie www.limanowacup.pl

Znakomicie w tych zawodach spisali się po raz kolejny w tym sezonie zawodnicy „Patrii” Młynne:
K10N – Sara Duplak – 2 m. Nina Dunikowska – 3m, Kurnyta Aleksandra – 6m.
K10 – Julita Mordarska – 1 m. Anna Juszczak – 3m
K14 – Martyna Zelek – 7m, Magdalena Fitrzyk – 8m
M10N – Krystian Król – 2m, Dominik Sułkowski – 4m, Michał Sajdak – 7m
M10 – Bartłomiej Zelek – 4m
M12 – Bałaziński Antoni 1m, Filip Zelek – 3m, Kurnyta Dawid – 6m
M14 – Oskar Mordarski – 7m
M21A – Bartłomiej Sochacki – 3m


Organizator „XVIII Limanowa Cup” czyli UKS „Patria” Młynne dziękuje za pomoc w organizacji zawodów następującym firmom i instytucjom:
Burmistrz Miasta Nowy Wiśnicz P. Małgorzata Więckowska, Barbara Burdak – kierownik Wydziału Promocji Miasta Nowy Wiśnicz, Krzysztof Stokłosa – Prezes Klubu „Szreniawa” Nowy Wiśnicz, Nadleśnictwo Brzesko, OSP Nowy Wiśnicz, Komenda Powiatowa Policji w Bochni, Komisariat Policji w Nowym Wiśniczu, Gmina Limanowa, Koło Myśliwskie „Modrzew”, P. Jan Jeliński – Koło Łowieckie „Łoś”, Firmom „Elfach Limanowa”, „Midrew” Młynne, „Indeco” P. Wilczka, P. Katarzynie Bodurce, Kamilowi Kolanowskiemu – służba medyczna, UKS „Azymut Dębów”, WKS „Wawel” Kraków, rodzicom zawodników klubu „Patria” Młynne, ekipie logistycznej zawodów i wielu innym.

Ekipa organizacyjna:
Kierownik zawodów – Marek Golonka, Sędzia Główny – Witold Sochacki, Sport Ident – Marcin Leśnicki, Biuro zawodów – Jolanta Kozłowska, Klaudia Zelek, Start - Urszula Zelek, Edyta Mordarska, Jadwiga Papiewska, Agnieszka Dunikowska, Meta - Piotr Mamala, Krzysztof Fitrzyk, Jakub Dudek, Wioletta Juszczak, Katarzyna Zelek, Jan Kurnyta, Miłosz Król, Tadeusz Zelek, Jakub Bałaziński,  Mateusz Miśtal.

Autor: Witold Sochacki


Liczba wyświetleń: 910
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne