Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Wakacyjne spotkanie z aktorami w bibliotece w Starej Wsi

19.07.2021
Biblioteka w Starej Wsi wprost pękała w szwach podczas wakacyjnego spotkania dzieci i młodzieży z aktorami: Ewą i Wojciechem Leonowicz. Spotkanie było częścią wakacyjnej oferty biblioteki, która w tym roku przebiega pod hasłem: ,,Książa uczy, bawi i leczy”.
 
Dyrektor biblioteki Jacenty Musiał, na początku przedstawił gości i zaznaczył, jak ważne jest codzienne czytanie dzieciom. Następnie głos zabrali aktorzy. Para z aktorskim zacięciem i charyzmą wcielała się w role i deklamowała wiersze klasyków: Jana Brzechwy i Juliana Tuwima i innych. Dzieci z zapartym tchem słuchały profesjonalistów, raz po raz wybuchając gromkim śmiechem, bowiem talent gości był okraszony doskonałą dawką humoru i dowcipu. Wrodzona iskra komizmu czytających wpłynęła na atmosferę spotkania i zachęcała najmłodszych do wchodzenia w dyskusję i zadawania pytań. Po wierszach, takich jak: ,,Żuk”, ,,Słoń Trąbalski”, ,,Spóźniony słowik”, ,,Bambo”, na scenę wjechała ,,Lokomotywa”, a na deser aktorzy przeczytali ,,Czerwonego Kapturka”. Czytający swym wrodzonym talentem, urokiem, osobowością i wibrującym głosem wprost uwiedli zgromadzoną publiczność. Na koniec goście opowiedzieli, co zrobić, by zostać aktorem. Jak podkreślali, kluczem do wszystkiego są marzenia i konsekwentne dążenie do celu. Spotkanie zakończył dyrektor Jacenty Musiał, który wspólnie z Krystyną Trzupek wręczył symboliczne podziękowanie.  - Wierzę, że niniejsze spotkanie przełoży się na kreatywne podejście najmłodszych do szukania w swoim życiu pasji i twórczych aspiracji. Niech talent, którym tak ochoczo się Państwo dzielą pomnaża się, zaszczepia w innych ambitne marzenia i wraca w postaci wdzięczności, uznania i szacunku – zakończył dyrektor.
 
Na spotkanie, które na długo pozostanie w pamięci przyjechały także dzieci z najbliższych filii: Kaniny, Męciny i Pisarzowej.
 
Na uznanie zasługuje fakt, że aktorzy wystąpili bez żadnego honorarium.
 
Wojciech Leonowicz urodził się w 1979 w Lidzbarku Warmińskim. Jako student pojawił się m.in. w inscenizacji  „Nie-Boskiej komedii”, „Wielebnych” w Starym Teatrze. Krakowską PWST ukończył w 2002 spektaklami dyplomowymi „Szewcy”, „Oświadczyny” oraz „Wesele. Sceny”. Współpracował z Grupą Rafała Kmity. Po studiach grał gościnnie w „Ca-stingu” w Teatrze im. A. Mickiewicza w Częstochowie. Występuje również w Teatrach STU, Ludowym i Barakah. Pracę w Bagateli rozpoczął w 2004 od roli Toma w „Szklanej menażerii”. Swobodnie odnajduje się w kontrastowych gatunkach scenicznych. Występuje w fabularnych i paradokumentalnych filmach i serialach telewizyjnych oraz produkcjach kinowych. W 2008 wyróżniony przyznawaną młodym twórcom przez Związek Artystów Scen Polskich Nagrodą im. Leona Schillera za wybitne osiągnięcia w dziedzinie sztuki aktorskiej. Uzyskał tytuł doktora sztuk teatralnych, zrobił habilitację i pracuje jako profesor macierzystej uczelni.
 
Ewa Brajner-Leonowicz –  pochodzi z Limanowej, ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Krakowie, współpracowała z Teatrem Polskim we Wrocławiu oraz Teatrem Wybrzeże w Gdańsku. Wspólnie z mężem wychowują 5 dzieci  i po raz kolejny  była gościem naszej biblioteki.    
 
źr. Gminna Biblioteka Publiczna w Starej Wsi


Liczba wyświetleń: 962
4

Galeria

Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne