Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Spisz się przez internet i pomóż gminie Limanowa zostać Najbardziej Cyfrową Gminą NSP 2021

20.07.2021
Przypominamy Państwu, że trwa Narodowy Spis Powszechny 2021. Osoby, które dotąd nie wypełniły obowiązku spisowego, powinny to jak najszybciej zrobić, pamiętając, że do końca spisu pozostały 2 miesiące. Obowiązku spisowego nie wypełniło jeszcze około wielu mieszkańców gminy Limanowa.
Najdogodniejszą formą udziału w spisie pozostaje samospis. Można go wykonać o każdej porze na dowolnym urządzeniu mobilnym z podłączeniem internetowym, w domu lub w Urzędzie Gminy Limanowa w godz. od 7.30 do 15.00.
Spisując sie przez internet możesz pomóc gminie Limanowa zostać Najbardziej Cyfrową Gminą NSP 2021 i tym bardziej gorąco do tego Państwa zachęcamy!  
Wystarczy zachęcić do tego rodzinę, przyjaciół i sąsiadów. W grupie siła. Im więcej mieszkańców dokona samospisu, tym większe szanse na zwycięstwo! Razem możecie spełnić obywatelski obowiązek i zdobyć wartościowe nagrody dla gminy.
Do 15 listopada 2021 r. poczekaj na ogłoszenie wyników i sprawdź czy Twoja gmina jest ta o najwyższym wskaźniku samospisu internetowego osób fizycznych na terenie Twojego województwa.

Nie odkładaj spisu na ostatnią chwilę.
Obowiązku spisowego można dopełnić drogą internetową lub telefoniczną do momentu aż skontaktuje się z Tobą rachmistrz spisowy. Jeśli rachmistrz zadzwoni lub odwiedzi nas w domu, zgodnie z ustawą o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań nie możesz odmówić mu przekazania danych. Należy się zgodzić na rozmowę i przekazać wymagane informacje. Pamiętajmy, że jego podstawowym zadaniem jest udzielnie nam pomocy i wsparcia w wypełnianiu formularza.

Nie warto czekać z udziałem w spisie do końca września.
Zrób to jak najszybciej i miej spokojne wakacje oraz poczucie dobrze wypełnionego obowiązku. Przypominamy, że na terenie Gminy Limanowa pracuje 11 rachmistrzów. Ich tożsamość można potwierdzić w Urzędzie Gminy Limanowa lub na stronie www.spis.gov.pl
Udział w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 jest obowiązkowy. Odmowa udziału w spisie powszechnym wiąże się z możliwością nałożenia kary grzywny.
Należy pamiętać, że biorąc udział w spisie mają Państwo wpływ na przyszłość swoją i swoich bliskich. Dane spisowe będą bowiem wykorzystywane przez kolejnych 10 lat  m.in. przy podejmowaniu decyzji o rozbudowie dróg, szkół, przedszkoli, bibliotek, dostępności do wielu usług publicznych, czy podziale środków na lokalne inwestycje.Liczba wyświetleń: 773
1

Galeria

Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne