Oficjalne otwarcie placu zabaw w Lipowem

07.07.2021
4 lipca br. w okolicy świetlicy w Lipowem miała miejsce impreza pn. „Witamy Wakacje" połączona z oficjalnym otwarciem placu zabaw. Organizatorem tego wydarzenia było Stowarzyszenie KGW Lipowe.

Powyżej wspomniany plac zabaw został stworzony dzięki dofinansowaniu z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 - 2020 za pośrednictwem Stowarzyszenia LGD „Przyjazna Ziemia Limanowska" – tytuł inwestycji „Budowa infrastruktury turystyczno – rekreacyjnej w miejscowości Lipowe w Gminie Limanowa". Wnioskodawcą jak i realizatorem tej inwestycji było Stowarzyszenie KGW Lipowe.

Dzięki dofinansowaniu zakupione zostały urządzenia zabawowe (ponad 20 szt., w tym karuzele, huśtawki, bujaki, drabinki, zjeżdżalnie, itp.) stworzono mini boisko do gry w piłkę nożną i koszykówkę oraz wybudowano drewnianą wiatę o wymiarach 4,5 x 8 m wraz z utwardzeniem w postaci kostki brukowej. Całość dofinansowania wynosiła 180 390,33 zł.

Powyższa inwestycja powstała również dzięki pomocy Wójta Gminy Limanowa, Rady Gminy Limanowa oraz Urzędu Gminy Limanowa, którzy udzielili pożyczki w kwocie 112 046,07 zł oraz sfinansowali zakup ogrodzenia, monitoringu, oświetlenia, a także folii, krzewów na skarpę i koszy na śmieci.

Dużo społecznej pracy w powstanie placu zabaw włożyli również członkinie KGW Lipowe wraz z swoimi rodzinami, a także mieszkańcy miejscowości Lipowe, którzy bezpłatnie udostępnili niezbędny sprzęt oraz w wolnym czasie służyli wszelką pomocą i radą. Dzięki temu z zakupionych elementów powstało ogrodzenie, wyrównano teren, zasiano trawę oraz zagospodarowano skarpę nad placem zabaw.

Plac zabaw jest inwestycją ogólnodostępną i niekomercyjną, a członkinie KGW Lipowe dbają o to aby był bezpieczny, przyjazny i czysty, by jak najdłużej mógł służyć lokalnej społeczności.

Stowarzyszenie KGW Lipowe​